5.1 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Pobicie mężczyzny na Starym Mieście w Olsztynie

WiadomościPobicie mężczyzny na Starym Mieście w Olsztynie

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 20 listopada 2018 r. utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie Jakuba Z. oraz Miłosza P. oskarżonych o pobicie mężczyzny na Starym Mieście w Olsztynie.

>>Potrzebujesz reklamy? Sprawdź naszą OFERTĘ<<

Jakub Z., przedsiębiorca z Olsztyna oraz Miłosz P., trener personalny z Gdańska zostali oskarżeni o to, że w dniu 17 czerwca 2017 na ul. Staromiejskiej w Olsztynie, pobili Wojciecha J. uderzając go najpierw pięścią w twarz, a następnie zadając mu ciosy pięściami w głowę i po całym ciele (tj. o czyn z art. 158 §1 kk). W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci stłuczenia głowy z raną tłuczoną i krwiakiem podskórnym oraz wymiotami i bólami głowy.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 23 maja 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Oskarżony Jakub Z. w pierwszym dniu procesu tylko częściowo przyznał się do winy, po czym przeprosił Wojciecha J. za swoje zachowanie. Wyjaśnił, że wychodząc z lokalu na Starym Mieście (około godz. 2 w nocy) doszło do jakiejś sprzeczki słownej pomiędzy nim a pokrzywdzonym, podczas której zareagował nieadekwatnie do sytuacji i uderzył go jeden raz w twarz. Jednocześnie zapewnił, że rozdzielił ich Miłosz P., z którego strony nie doszło do agresji fizycznej. Sam Miłosz P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i w złożonych przed Sądem wyjaśnieniach stwierdził, że podczas tego zdarzenia nie uderzył Wojciecha J.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 27 lipca 2018 r. uznał obu oskarżonych za winnych popełnienia zarzucanego im czynu i skazał ich za to na karę po 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat tytułem próby. Sąd zobowiązał też oskarżonych do pisemnych przeprosin pokrzywdzonego w terminie 1 miesiąca od uprawomocnienia się wyroku, a także orzekł od oskarżonych solidarnie na rzecz pokrzywdzonego Wojciecha J. kwotę 6 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Sąd obciążył oskarżonych kosztami postępowania, a Miłosza P. oddał również pod dozór kuratora.

Sąd Rejonowy w Olsztynie podając ustnie motywy wyroku wskazał, że istotnym elementem w tej sprawie było uzyskane w toku rozprawy nagranie rozmów telefonicznych pomiędzy żoną pokrzywdzonego a funkcjonariuszem policji, który przyjmował jej zgłoszenie. Sąd zwrócił uwagę, że z relacji kobiety wynika jednoznacznie, że dwóch mężczyzn pobiło jej męża. Co więcej, z tymi jej stwierdzeniami współgra opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, który stwierdził, że obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony nie mogły powstać od jednego tylko uderzenia, ale co najmniej od kilku uderzeń, co wyklucza wersje oskarżonych.

Powyższe rozstrzygnięcie zostało zaskarżone przez oskarżonego Jakuba Z., obrońcę Miłosza P. oraz pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego.
Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 20 listopada 2018 r. utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu pierwszej instancji. Sąd odwoławczy uznał, że ustalenia poczynione w tej sprawie przez Sąd Rejonowy w Olsztynie są prawidłowe, wobec czego żadna z wniesionych apelacji nie zasługiwała na uwzględnienie.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane