Grupa miłośników sportów elektronicznych, która realizuje swoje projekty pod marką Olsztyn Gaming Area, chciałaby zrealizować największy event esportowy w Północno-Wschodniej Polsce.
>> Reklamuj się w naszej gazecie. Nakład 50 000 egz. Oferta TUTAJ. <<
Olsztyn Gaming Area, jest to projekt zajmujący się tworzeniem eventów esportowych na Warmii i Mazurach. Jak do tej pory każda ich impreza kończyła się sukcesem oraz cieszyła ogromnym zainteresowaniem. Są pasjonatami sportów elektronicznych, a ich celem jest propagowanie pozytywnych wartości esportu zarówno w naszym regionie, jak i całej Polsce. Przy organizacji turnieju zawsze współpracują z nimi producenci najlepszego sprzętu dla graczy. OGA pierwsze kroki stawiało już w 2012 roku!
W 2019 roku chcieli wspólnie zrealizować imprezę esportową, która może ściągnąć dziesiątki tysięcy miłośników gier komputerowych. Proponowane miejsce realizacji projektu to hala sportowo-widowiskowa w Olsztynie (przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego 44) „Urania”.
Realizacja objęłaby:
1) Zaproszenie najlepszych drużyn z całej Polski
2) Przeprowadzenie ogólnopolskich kwalifikacji do turnieju – w internecie
3) Realizacja na najwyższym poziomie turniejów esportowych
4) Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo, prosto ze studia.
5) Pełna obsługa imprezy, przez doświadczone osoby z branży.
6) Komentarz rozgrywek przez profesjonalnym casterów.
7) Spotkania z popularnymi osobami ze świata esportu, streamerami, youtuberami.
8) Stefa Expo (wystawcy z całej Polski)
oraz wiele, wiele innych atrakcji.
Sport elektroniczny to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (tzw. „pro gaming”).
Mecze rozgrywane są na żywo, a publiczność może oglądać graczy siedzących przed komputerami, zaś ich posunięcia śledzić na wielkich telebimach. Rozgrywki w internecie są wykorzystywane częściej przy eliminacjach. Formuła sportu elektronicznego przyciąga coraz większe rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier fizycznych, spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacji sportowej.
Firma Newzoo oszacowała w 2016 roku, że w 2019 roku sportem elektronicznym będzie interesować się około 345 milionów osób.
Olsztyn Gaming Area starało się zorganizować mistrzostwa poprzez Olsztyński Budżet Obywatelski. W tym roku zabrakło głosów, ale może udać się to w 2019 roku!