fbpx
15 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Pijani pracownicy ochrony

OlsztynPijani pracownicy ochrony

Przed sądem i pracodawcą będą tłumaczyły się dwie osoby, które wczoraj przyszły do pracy będąc pod wpływem alkoholu. 33-letni Arkadiusz F. miał pół promila alkoholu w organizmie, natomiast 37-letni Mariusz M. ponad 3 promile alkoholu. Mężczyźni to pracownicy ochrony. Teraz za swoje zachowanie obaj będą odpowiadali przed sądem za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu. Kodeks wykroczeń za powyższe przewiduje karę aresztu albo grzywny.

reklama

Dwa podobne zgłoszenia, z dwóch różnych olsztyńskich zakładów pracy, przyjął w dniu wczorajszym dyżurny olsztyńskiej komendy Policji. Kierownicy sklepów poinformowali, że do pracy stawiły się dwie osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Najpierw funkcjonariusze przebadali stan trzeźwości 33-letniego Arkadiusza F., w organizmie którego alkomat wykazał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z pracowników tj. 37-letni Mariusz M. stawił się do zakładu pracy mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało pijani to pracownicy ochrony dwóch różnych sklepów.
Mężczyźni nie zostali dopuszczeni do pracy. Oprócz konsekwencji służbowych, jakie wyciągnąć może pracodawca, osoby te będą odpowiadały przed sądem za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu. Kodeks wykroczeń za powyższe przewiduje karę aresztu albo grzywny.

Sytuacja na rynku pracy na Warmii i Mazurach

red

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Integracja w pracy? Zamiast grilla, wspólne kilometry na motocyklach
Integracja w pracy? Zamiast grilla, wspólne kilometry na motocyklach
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji