17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Radni zmienili zdanie odnośnie sprzedaży alkoholu. Aktualizują przepisy

Strona główna Polecane artykuły Radni zmienili zdanie odnośnie sprzedaży alkoholu. Aktualizują przepisy
reklama

Olsztyńscy radni zdecydowali o aktualizacji przepisów dotyczących dystrybucji alkoholu. Zmiany są związane z liczbą koncesji.

W porównaniu do przepisów przyjętych podczas lipcowej sesji Rady Miasta zwiększona została liczba pozwoleń na sprzedaż alkoholu poza lokalami gastronomicznymi. Teraz będzie ich łącznie o 60 więcej, niż w poprzedniej wersji przepisów.

reklama

Nadal obowiązuje zakaz handlu alkoholem między 22:00 a 6:00 oraz minimalna odległość – 50 metrów – w przypadku wszystkich ujętych poprzednio obiektów, w tym budynków kultu religijnego.

Utrzymanie tych obostrzeń związane jest z danymi przedstawionymi przez policjantów i strażników miejskich za okres od 4 września do 25 października. W tym czasie w 2017 roku było 109 interwencji związanych z zakłócaniem porządku w nocy, natomiast po wprowadzeniu ograniczeń – zaledwie 28. Poza tym strażnicy miejscy w tym samym okresie 2017 roku zawieźli do ambulatorium dla nietrzeźwych 123 osoby, teraz – 72.

Nowe przepisy mają wejść w życie w dwa tygodnie po opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma