-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci mają kłopot. Budynek komendy zagraża zdrowiu i życiu przebywających tam osób

OstródaPolicjanci mają kłopot. Budynek komendy zagraża zdrowiu i życiu przebywających tam osób

W Ostródzie powstanie nowy budynek Komendy Powiatowej Policji. Dotychczasowy, mieszczący się przy ulicy Handlowej, jest w tak złym stanie technicznym, że jego część została wyłączona z użytkowania ze względu na zagrożenie zdrowia i życia przebywających tam osób.

Zły stan techniczny budynku komendy

reklama

O złym stanie technicznym zajmowanego przez policję budynku przy ulicy Handlowej pisaliśmy już w październiku zeszłego roku: Wali się budynek okrzyknięty komendą XXI wieku

Sprawa była o tyle interesująca, że obiekt został oddany do użytku zaledwie 20 lat wcześniej, w 2001 roku. Miał być „komendą XXI wieku”, był wyposażony w sauny, siłownię, prysznice, a nawet własną strzelnicę. Szybko okazało się, że ze strzelnicy w ogóle nie można korzystać z uwagi na brak wentylacji i niewłaściwą grubość ścian, potem pokazały się pęknięcia i zaczęły osiadać podłogi.

reklama

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie asp. Tomasz Markowski informował nas wtedy, że we wrześniu 2021 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył z użytkowania klatkę schodową, co wymusiło reorganizację pracy w innych pomieszczeniach.

W Olsztynie powstaje nowe centrum handlowe

Doszło do tego, że nie funkcjonował areszt i zatrzymanych trzeba było wozić do Iławy.

reklama

„Wyłączenie z użytkowania ww. części budynku podyktowane było nieodpowiednim stanem technicznym budynku, stanowiącym zagrożenie życia i zdrowia osób przebywających w tej części obiektu, spowodowanym m.in. nadmiernym osiadaniem budynku na gruncie. Podstawą do podjęcia takiego rozstrzygnięcia w sprawie były protokoły z przeglądów okresowych budynku oraz ekspertyza stanu technicznego budynku KPP w Ostródzie” – czytamy w uzasadnieniu decyzji PINB.

– Zmiana lokalizacji siedziby KPP jest rozważana, jednak na tym etapie jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach – powiedział nam wtedy rzecznik.

Wybrano działkę pod budowę nowej komendy

Nowy komisariat ma powstać przy ulicy Gizewiusza w Ostródzie.

Już w zeszłym roku Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie zwróciła się do burmistrza Ostródy z prośbą o przekazanie działki pod budowę nowej siedziby. Miasto wskazało kilka lokalizacji, jednak żadna z nich nie została przez policję zaakceptowana.

Filip Chajzer zakończył już budowę willi na Mazurach. Przeszklenia, drewno i jacuzzi – wszystko robi duże wrażenie!

Teraz radni zgodzili się przekazać teren przy ulicy Gizewiusza.

– Wiemy, że Ostróda jest, no, niestety, bardzo zablokowana, mamy tych działek niedużo, ale wskazaliśmy kilka takich propozycji. Po wizji lokalnej [przeprowadzonej] przez policjantów z komendy wojewódzkiej okazało się, że jest jedna możliwa działka do zagospodarowania – powiedział przedstawiciel ratusza.

Policja jest zadowolona z wskazanej lokalizacji.

– Znajduje się ona w okolicy głównych ciągów komunikacyjnych, a także w okolicy kanału, który łączy ostródzkie jeziora, więc ze względu na praktykę służby jest to bardzo dobra lokalizacja.

Okazuje się jednak, że niektórzy radni mają wątpliwości, czy wskazany teren jest odpowiedni do wybudowania sporego jednak budynku.

– W mojej ocenie tutaj należy przed podpisaniem aktu notarialnego sprawdzić, czy rzeczywiście ta działka nadaje się do zabudowania takim budynkiem – powiedział jeden z radnych.

Aby rozwiać te wątpliwości i zapobiec powtórce sytuacji z dotychczasową siedzibą, policja zleciła badania geologiczne gruntu.

Policjanci mają kłopot. Budynek komendy zagraża zdrowiu i życiu przebywających tam osób nieruchomości Ostróda, Wiadomości
Policjanci mają kłopot. Budynek komendy zagraża zdrowiu i życiu przebywających tam osób nieruchomości Ostróda, Wiadomości

źródło: TVP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Ciąg dalszy o inwestycji hotelowej w Rybakach. Arcybiskup zabrał głos