-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejny śródmiejski obiekt zyska dodatkowe oświetlenie

WiadomościKolejny śródmiejski obiekt zyska dodatkowe oświetlenie

Trwają prace przy zabytkowym gmachu I Liceum Ogólnokształcącego.

reklama

Jest najstarszą publiczną szkołą średnią w Olsztynie, jednocześnie pierwszą polską szkołą na Warmii i Mazurach. Sam budynek, w którym mieści się I LO im. Adama Mickiewicza został oddany do użytku ponad 130 lat temu, 30 września 1887 roku.

Pierwsze podejście do oświetlenia obiektu miało miejsce w 2016 roku. Efekt osiągnięty przy okazji ówczesnych warsztatów „Miasto światła” był tak oryginalny, że zdecydowano o zainstalowaniu iluminacji tego wyjątkowego budynku.

reklama

– O takie oświetlenie bardzo zabiegało stowarzyszenie absolwentów naszej szkoły – przyznaje dyrektor I LO, Jolanta Skrzypczyńska. – Cieszę się, że wspólnie z władzami miasta udało nam się zrealizować to zadanie.

Właśnie trwa instalacja oświetlenia budynku przy ul. Mickiewicza 6. Efekty będzie można oglądać już od najbliższego czwartku (18 października). Wówczas, po godz. 18:00, oficjalne uruchomienie iluminacji.

reklama

Zabytkowy budynek liceum to kolejny olsztyński obiekt, którego walory będzie podkreślać światło. Dotychczas stało się tak w przypadku m.in. Wysokiej Bramy, ratusza, kościoły Najświętszego Serca Pana Jezusa czy obserwatorium.

Iluminacja obiektu przy Mickiewicza wpisuje się w opracowany w poprzednim roku planu rozwoju oświetlenia. Na jego podstawie powstała koncepcja dotycząca ciągu ulic Partyzantów, Kruka, Stare Miasto, Stara Warszawska, czyli ciągu spacerowo-handlowego od dworca Olsztyn Główny oraz obiektów wybranych m.in. w czasie warsztatów projektowych. Celem koncepcji jest określenie oczekiwanych zmian dotyczących oświetlenia miasta, by jak najlepiej uwidocznić wartościowe obiekty architektoniczne.

reklama
reklama
reklama
reklama
Popularne