15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Umilał sobie pracę i pił piwo w czasie jazdy samochodem

OlsztynUmilał sobie pracę i pił piwo w czasie jazdy samochodem

Ponad 2,5 promila alkoholu miał we krwi kurier, który przyjechał dostarczyć przesyłkę do jednego z olsztyńskich zakładów produkcyjnych. Ujęli go pracownicy firmy i przekazali wezwanym na miejsce mundurowym. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że umilał sobie pracę i pił piwo w czasie jazdy samochodem. Za pasażerkę miał swoją znajomą, 22-latka wydmuchała ponad pół promila.

reklama

We wtorek (09.07.2024 r.) do jednego z olsztyńskich zakładów produkcyjnych przyjechał z przesyłką kierowca firmy kurierskiej. Pracownicy ochrony obiektu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu, ujęli go i wezwali na miejsce patrol Policji.

Badanie alkomatem wykazało, że kurier miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Tłumaczył policjantom, że od rana pił piwo w czasie jazdy samochodem. Za pasażerkę miał swoją 22-letnią znajomą – kobieta towarzyszyła kierującemu w trasie i podobnie jak on umilała sobie czas napojami wyskokowymi, jej wynik badania to ponad pół promila.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 30-latka. Mężczyznę czekają zarzuty i sprawa w sądzie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i co najmniej 5 000 zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kazik
10 lipca 2024 17:57

Mądre To,to nie jest,chłop 30 lat to już jakimś rozsądkiem się powinien wykazać.

Zakład Psychiatryczny
10 lipca 2024 15:56

To Siemaszko?

Polecane