20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Kierowca miał 3,5 promila alkoholu we krwi. Premier: Takie osoby będą zobowiązane do płacenia alimentów poszkodowanym

WiadomościKierowca miał 3,5 promila alkoholu we krwi. Premier: Takie osoby będą zobowiązane...

Mężczyzna zostaje zatrzymany za kierowanie samochodem mając ponad 3,5 promila alkoholu we krwi, łamiąc jednocześnie zakaz prowadzenia pojazdów. Policja zauważyła kierowcę Daewoo Matiza poruszającego się w sposób niepokojący na trasie Głuch-Kucbork. Prawdopodobieństwo trzeźwości mężczyzny znajdującego się za kierownicą była mała. Policjanci zatrzymali go na kontrolę.

reklama

Mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu we krwi

Stan psycho-fizyczny kierowcy już na pierwszy rzut oka wydawał się być niepokojący. Jego pojazd nie trzymał się drogi i wjeżdżał na pobocze. Badanie krwi wykazało prawie 4 promile alkoholu we krwi. Policyjne systemy informatyczne potwierdziły, że zatrzymany mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policja przypomina, że niebezpieczna jazda pod wpływem alkoholu jest nie tylko przestępstwem, ale stwarza również realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

reklama

Premier zapowiedział zaostrzenie kar

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd planuje zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. Osoby, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu, będą teraz zobowiązane do płacenia alimentów poszkodowanym. Morawiecki podkreśla, że takie osoby stwarzają potencjalne niebezpieczeństwo zabicia innych osób na drodze.

„Chcę z całą mocą powiedzieć, że przystąpimy bardzo szybko także do prac legislacyjnych, które będą bardzo jasno określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. To będzie odpowiedzialność nie tylko karna, ale to będzie odpowiedzialność polegająca na tym, że takie osoby będą zobowiązane do płacenia alimentów osobom, które pozostały przy życiu – osobom z rodziny, osobom poszkodowanym” – mówił premier.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane