21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Olsztyn rozwija infrastrukturę sportową

OlsztynOlsztyn rozwija infrastrukturę sportową

W Olsztynie mogą niebawem powstać kolejne boiska za torami na osiedlu Podleśna, dzięki dofinansowaniu z nowej edycji programu budowy kompleksów sportowych Orlik. Urząd miasta szuka projektanta, który stanie za realizacją tych obiektów sportowych.

reklama

Mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur od 15 lat korzystają z 10 boisk powstałych z pierwszej odsłony programu Orlik. Program ten okazał się być sukcesem i przyczynił się do wzrostu popularności sportu i aktywności fizycznej wśród olsztynian. Nowa edycja ma być kontynuacją i rozwinięciem tej inicjatywy.

Justyna Sarna-Pezowicz, zastępca prezydenta Olsztyna, wyraziła entuzjazm w stosunku do nowego programu: “Będziemy chcieli wykorzystać nową odsłonę tego programu. To okazja zarówno do wybudowania nowych obiektów, jak i odnowienia tych powstałych przed laty.”

reklama

Planowane inwestycje zapewnią nowe możliwości rekreacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych. W ramach programu ma powstać pełnowymiarowe boisko piłkarskie o wymiarach 30×62 metry oraz wielofunkcyjne 19×32 metrów. Przewidziano również zaplecze sanitarno-szatniowe, czterotorową bieżnię, skocznię w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Zaprojektowane obiekty będą oświetlone przy użyciu energooszczędnej technologii LED.

“Dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, Krzysztof Śmieciński, szczegółowo opisał zakres prac: “Przy pierwszej ze szkół powstałoby boisko piłkarskie o wymiarach 30×62 m, przy drugiej zaś wielofunkcyjne 19×32 m. Inne elementy, których zaprojektowania oczekujemy to m.in. zaplecze sanitarno-szatniowe, bieżnia czterotorowa, skocznia w dal czy rzutnia do pchnięcia kulą. Obiekty byłyby oświetlone w technologii LED.”

Zainteresowani wykonawcy mogą składać swoje oferty do 18 lipca. Projektanci mają pół roku na przygotowanie projektu, dzięki czemu już na początku 2025 roku możliwe byłoby rozpisanie procedury wyboru wykonawcy realizującego budowę tych obiektów.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane