15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Szedł przez centrum Olsztyna i dewastował napotkane samochody. Wreszcie za to odpowie

OlsztynSzedł przez centrum Olsztyna i dewastował napotkane samochody. Wreszcie za to odpowie

Zarzuty uszkodzenia szlabanu i 3 samochodów osobowych oraz spowodowania szkód o łącznej wielkości ponad 12 000 zł dla 25-latka zatrzymanego przez olsztyńskich kryminalnych. Mężczyzna przyznał się do winy, ale nie był w stanie wyjaśnić powodów swojego zachowania.

reklama

Pod koniec 2023 roku do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni, których samochody osobowe zostały uszkodzone w czasie jednej nocy. Wszystkie stały zaparkowane niedaleko siebie w okolicy olsztyńskiego centrum i śródmieścia. Zniszczony został też jeden ze szlabanów ograniczający ruch samochodów w tej samej okolicy.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału ustalili, że za uszkodzenia szlabanu i 3 pojazdów odpowiedzialny jest jeden mężczyzna, który nocą przechodził ulicami miasta, uderzał, kopał i zrywał lusterka samochodów, postanowił też siłą pokonać szlaban, który stał na jego drodze. 

reklama

Sprawca wydawał się nieuchwytny, ale śledczy nie poddawali się i 25-latek w końcu wpadł w ich ręce. Okazało się, że nie jest on mieszkańcem naszego powiatu, mimo to nie zdołał ukryć się przed olsztyńskimi policjantami kilkadziesiąt kilometrów od miejsca swoich nocnych wybryków.

Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia szlabanu i 3 samochodów, czym spowodował łączną szkodę o wielkości ponad 12 000 zł. Przyznał się do winy, ale nie był w stanie wytłumaczyć przyczyn swojego zachowania. Tłumaczył się upojeniem alkoholowym. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkód.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zakład Psychiatryczny
10 lipca 2024 15:57

Powiesić

Słowianin
10 lipca 2024 13:00

Alkohol powinien być już dano zdelegalizowany. Nic tak nie ogłupia narodu jak alkohol i TV.

Polecane