18 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Zatrzymanie 14-latka za oszustwa na 180 tysięcy złotych! Jak to możliwe?

OlsztynZatrzymanie 14-latka za oszustwa na 180 tysięcy złotych! Jak to możliwe?

Nieletni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany przez policjantów pionu kryminalnego za popełnienie 22 czynów karalnych związanych z oszustwami oraz kradzieżą tożsamości. Sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie.

reklama

14-letni chłopiec za pośrednictwem Internetu dokonywał wyłudzeń sprzętu elektronicznego oraz usług telekomunikacyjnych na szkodę jednego z operatorów telekomunikacyjnych, oraz jego klientów. Nastolatek złożył zamówienia na zakup urządzeń elektronicznych oraz usług telekomunikacyjnych, korzystając z danych osobowych klientów operatora. Zamówiony towar odbierał w paczkomacie.

Łączna wartość zamówionego sprzętu i usług wyniosła ponad 180 tysięcy złotych. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nieletniego, funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt o wartości prawie 20 tysięcy złotych.

reklama

Policjanci przesłuchali sprawcę i zgromadzili materiał dowodowy, który przekazali do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie. Sąd, po zapoznaniu się z dokumentacją, zdecydował o zastosowaniu wobec nieletniego środka wychowawczego w postaci umieszczenia go w placówce wychowawczej.

źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane