fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miasto wybrało nowego dyrektora Lalek

OlsztynMiasto wybrało nowego dyrektora Lalek

Propozycję pokierowania Olsztyńskim Teatrem Lalek otrzyma Andrzej Bartnikowski. Jeśli wyrazi zgodę, będzie dyrektorem placówki przez najbliższe trzy sezony.

reklama

Ten konkurs był już drugą próbą wyłonienia nowego szefa teatru. Poprzednim razem kandydaci nie spełnili oczekiwań komisji, więc pozostał on nierozstrzygnięty.

Przy drugim podejściu zainteresowanych pracą na stanowisku dyrektora teatru było 6 osób – trzy nie spełniły jednak wymogów formalnych. Na przesłuchania zaproszono pozostałą trójkę: Andrzeja Bartnikowskiego z Olsztyna oraz Mirosława Kuleszę i Mirosława Rzońcę z Warszawy.

reklama

Każdy z kandydatów miał pięć minut na zaprezentowanie swojego pomysłu na teatr. Kolejnych 25 minut to były pytania przedstawicieli komisji, które dotyczyły m.in. repertuaru, pracy instytucji w wakacje, edukacji najmłodszych – informuje olsztyński ratusz.

Komisja konkursowa składała się z dziewięciu osób: trzej przedstawiciele organizatora konkursu (prezydent Olsztyna, reprezentant Obywatelskiej Rady Kultury oraz komisji kultury Rady Miasta) oraz po dwie osoby z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizacji związkowych teatru oraz środowisk twórczych.

reklama

Teraz prezydent spotka się z kandydatem na nowego dyrektora – Andrzejem Bartnikowskim. Jeśli ten zaakceptuje propozycję pokierowania Olsztyńskim Teatrem Lalek, podpisze umowę na trzy sezony.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia