fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Czy warto kupić odkurzacz piorący?

Strona główna Artykuł sponsorowany Czy warto kupić odkurzacz piorący?
reklama

W ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne, a ich widok zarówno w firmach, jak i prywatnych mieszkaniach przestał dziwić. Odkurzacze parowe, bo o nich mowa, wyróżniają się wieloma zaletami, które stwarzają im przewagę nad tradycyjnymi produktami. Czym są? Jakie mają zastosowanie i czy warto zakupić odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący czy mop parowy?

Wielu użytkowników zanim zdecyduje się na zakup odkurzacza piorącego, rozważa także wybór mopa parowego. Produkty te mają zupełnie inną specyfikę i zastosowanie.

reklama

Odkurzacz piorący to nic innego jak rozbudowana wersja tradycyjnego odkurzacza. Wyróżnia się on budową, znacznie większą sprawnością oraz dodatkowymi funkcjami. Odkurzacz piorący posiada wyjątkowo mocną pompę ssąca, która pozwala usunąć znacznie większą ilość zanieczyszczeń, a także dwa pojemniki na wodę.

Jest to bowiem produkt, który pozwala również na pranie. W jednym zbiorniku znajduje się czysta woda z detergentem, w drugim zaś gromadzi się zanieczyszczona woda.

Mopy piorące to urządzenia, które do czyszczenia używają wysokiej temperatury pary wodnej. Ich dużą zaletą jest nie tylko czyszczenie, ale także i jednoczesne poddawanie czyszczonego miejsca dezynfekcji. Idealnie sprawdzają się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, nie tylko materiałowych, ale także i drewnianych, szklanych czy ceramicznych.

Jeżeli jednak zależy nam na wyjątkowo sprawnej sile czyszczenia i zadowalających efektach sprzątania, odkurzacz piorący okaże się o wiele bardziej przydatnym urządzeniem.

Zastosowanie odkurzaczy piorących

Zastosowanie odkurzaczy piorących to różnego rodzaju wykładziny, dywany, dywaniki, ale także tapicerka samochodowa czy obicia skórzane.

Wykorzystywane są one zarówno do odkurzania i prania zakurzonych i zabrudzonych powierzchni, jak i do wciągania rozlanych cieczy.

Odkurzacz piorący wykorzystuje pracę detergentu i ciśnienia wody.

Największą jego zaletą, która wpływa na fakt, że warto na niego postawić zarówno w prywatnym domu, jak i firmie, jest stwarzanie wyjątkowo przyjaznych warunków dla alergików, dzięki silnemu i sprawnemu usuwaniu kurzu i zabrudzeń.

Jest to zatem świetne urządzenie do sprzątania w pomieszczeniach, w których przebywają osoby podatne na alergeny.

Pranie dywanów i tapicerki

Odkurzacz piorący jednocześnie odkurza i pierze czyszczoną powierzchnię. Idealnie nadaje się do zastosowania na dywanach i tapicerkach. Żeby dokonać procesu odkurzania i prania dywanu, należy zbiornik napełnić czystą wodą i dodać do niej detergentu.

Kolejnym krokiem jest zamocowanie rurki, której zadaniem jest ssanie detergentu oraz połączenie przewodów z aktywatorem. Należy do niego przypiąć także inną rurkę, która będzie odpowiedzialna za wyprowadzanie wody wraz z zanieczyszczeniami.

Na zakończenie elementu piorącego należy nasunąć specjalny adapter. Praca odkurzacza piorącego wykorzystuje działanie ciśnienia wody. Wraz z detergentem wsiąka ona głęboko w strukturę włosa dywanu lub cząsteczek tapicerki.

Detergent wywołuje powstanie piany, która wraz z wodą przyczynia się do rozpuszczenia brudu, co przekłada się na fakt, że o wiele łatwiej będzie on schodził z zanieczyszczonej powierzchni. Kolejnym krokiem, jaki wykona odkurzacz piorący jest działanie ssące, dzięki któremu woda wraz z zanieczyszczeniem powraca i jest gromadzona w drugim pojemniku.

Mycie mebli, podłóg i parkietu

Odkurzacz piorący posiada swoje ograniczenia. Najlepszą wydajność osiąga na powierzchniach materiałowych, jak np. dywany, fotele, sofy, wykładziny.

Jego głównym przeznaczeniem nie jest jednak mycie mebli czy podłóg drewnianych. Odkurzacz zbierze rozlaną na ich powierzchni ciecz, ale do mycia tego typu powierzchni o wiele lepiej sprawdzi się mop parowy.

Ma on bardziej uniwersalne zastosowanie i może być wykorzystywany do sprzątania niemal każdej powierzchni. Para charakteryzuje się swobodnym przepływem, co z kolei zapewnia wysoką jakość czyszczenia. Emulguje ona i rozbija cząsteczki brudu, co zapewnia zadowalający efekt czystości, a wysoka temperatury zabija niepożądane mikroorganizmy.

Od jakiej firmy najlepiej zakupić odkurzacz piorący?

Decydując się na zakup odkurzacza piorącego, warto postawić jedynie na urządzenie od sprawdzonego producenta.

Na rynku istnieje wiele firm dostarczających odkurzacze piorące. Warto postawić na uznane marki takie, jak np. Bisell czy Tecnovap.

Który odkurzacz piorący najlepiej wybrać?

W przypadku, kiedy zależy nam na wyjątkowo dużej sprawności czyszczenia dywanów i tapicerek, polecamy odkurzacz piorący Bissell Big Green 48F3ER.

Model ten odznacza się olbrzymią mocą ssącą sięgającą aż 1400W. Wartość taka gwarantuje czyszczenie na naprawdę najwyższym poziomie.

Odkurzacz wyposażony jest w wiele różnych ssawek, które umożliwiają czyszczenie pod rozmaitymi kątami, nawet w miejscach trudno dostępnych.

Nie musisz od razu kupować odkurzacza piorącego, jeżeli nie masz pieniędzy. Możesz go wypożyczyć. Na przykład w Olsztynie istnieje wypożyczalnia Greenrental, gdzie w przystępnej cenie możesz wynająć profesjonalny odkurzacz do prania dywanów czy mycia tapicerki.

Artykuł powstał przy współpracy z dystrybutorem urządzeń czyszczących Multi-Matic.pl
Strona www: https://multi-matic.pl
Adres: ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
Telefon: +48 508 017 831
Mail: [email protected]

reklama
reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X