17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Odkurzacz z dobrym filtrem

Strona główna Artykuł sponsorowany Odkurzacz z dobrym filtrem
reklama

Odkurzacz znaleźć można w praktycznie każdym domu. Jakość, a przede wszystkim efektywność działania, takich urządzeń bywa jednak różna. Wraz ze wzrostem problemu alergii, więcej osób stara się jednak wybierać je odpowiedzialnie i bardziej świadomie. Zdaniem ekspertów to pozytywna zmiana, ponieważ czystość domu przekłada się w sposób znaczący na ludzkie zdrowie. Zwłaszcza że właśnie tam większość ludzi spędza tak dużo czasu.

Podczas zakupu warto pamiętać, że dobry odkurzacz to nie tylko ciche, energooszczędne urządzenie. Powinien być on natomiast wyposażony także w:

  • jednorazowy worek, najlepiej wykonany z mikrowłókien, które bardzo dobrze zatrzymują nawet najmniejsze zanieczyszczenia, jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza i ochronę odkurzacza,
  • filtr hepa do odkurzacza, dzięki któremu nie tylko podłogi, ale także powietrze w domu będzie znacznie czystsze.
reklama

W tym miejscu warto zwrócić uwagę właśnie na ten ostatni element. Doświadczenie sprzedawców podpowiada bowiem, że o ile worki do odkurzaczy są już dobrze znane i racjonalnie wybierane, to jednak o wymianie filtrów przeciętny polski konsument wciąż często zapomina. A tymczasem to właśnie dzięki nim można odkurzać efektywniej i zatroszczyć się o zdrowsze powietrze w swojej domowej przestrzeni.

Filtr hepa to świetna inwestycja

Jeden filtr hepa to koszt kilkunastu złotych. Decydując się na zakup zestawu filtrów, cena będzie jeszcze niższa. Warto spojrzeć na nią jak na inwestycję w zdrowie własne oraz swoich bliskich. Jeżeli w domu mieszka choć jedna podatna na alergie osoba, wówczas filtr hepa do odkurzacza należy potraktować jako niezbędny element wyposażenia. Przyda się on jednak nawet wówczas gdy nikt z domowników nie ma problemów z alergią. Oczyszczone powietrze to bowiem mniej zagrożeń dla układu oddechowego. Poza tym współczesny świat pełen jest potencjalnych zagrożeń, z którymi układ odpornościowy człowieka musi sobie radzić każdego dnia. Warto trochę go wesprzeć, ograniczając ilość zanieczyszczeń we własnym domu. Jeżeli ktoś jeszcze nie jest przekonany do zakupu dobrego filtra hepa, to być może przekonają go potencjalne oszczędności. Wynikają one chociażby z rzadszego odkurzania, ale też ochrony wewnętrznych mechanizmów samego odkurzacza. Co za tym idzie, urządzenie to posłuży dłużej.

Jak wybrać dobry filtr hepa

Poszczególne filtry hepa różnią się skutecznością w zatrzymywaniu zanieczyszczeń mikroskopijnych rozmiarów. Wszystkie wspomagają oczyszczanie domu z drobinek, pyłów i drobnoustrojów. Jednak wybierając te najlepsze, można liczyć na efektywność rzędu nawet 99,995%. Taka liczba robi wrażenie, przekłada się także na znacznie czystsze wnętrza. Rozsądnie też wybierać filtr hepa do odkurzacza, który jest w stanie zatrzymać zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Wiele nowoczesnych wyrobów tego rodzaju usuwa z otoczenia nie tylko alergeny, jak kurz, bakterie czy wirusy, ale także dym papierosowy. Dobry filtr produkowany jest z troską o środowisko, na co świadomy konsument też zwraca uwagę.

Różnego rodzaju filtry do odkurzacza znajdziesz w sklepie https://www.swiatworkow.pl/filtr-do-odkurzacza/

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma