17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym

SzczytnoDramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym

10 czerwca 2024 r. o godzinie 10:30 na przejeździe kolejowym w Świętajnie doszło do poważnego wypadku. Szynobus relacji Olsztyn-Ełk zderzył się z samochodem osobowym marki Chrysler. Dwie osoby trafiły do szpitala.

reklama

Szynobus zderzył się z Chryslerem, którym podróżowali 59-letnia kobieta i 73-letni mężczyzna, mieszkańcy gminy Świętajno. Na szczęście ich zdrowiu nic nie zagraża. Mężczyzna kierujący samochodem oraz maszynista i kierownik pociągu byli trzeźwi. Szynobusem podróżowało około 30 osób, nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano służby ratunkowe. Pracowały tam jednostki straży pożarnej z OSP Świętajno, JRG Szczytno, OSP Piasutno oraz OSP Olszyny, a także służby medyczne i Policja, które zabezpieczyły teren i koordynowały działania ratunkowe. Kierowca i pasażerka Chryslera zostali przetransportowani do szpitala.

reklama
Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym ruch drogowy Szczytno, Wiadomości, zShowcase

źródło: Gazeta Olsztyńska, fot: OSP Świętajno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zenek
11 czerwca 2024 11:14

Kontynuując powyższy temat, zauważam że zbyt dużo kierowców ignoruje 2 zasadnicze rzeczy. Pierwsza to znak STOP, który zazwyczaj stoi przed przejazdem, druga to fakt, że pociąg, szynobus i co tam jeszcze waży naprawdę dużo i nie staje “jak wryty” natychmiast w miejscu. Tacy kierowcy niestety tak kończą i niech dziękują Bogu, gdy przeżyją.

loch
11 czerwca 2024 09:14

Drapacz chmur koło dworca głównego. Ten przecudny budynek powinien być na pocztówkach i w National Geographic. Właściciel tego obiektu powinien dostawać jakieś nagrody. ps. moze ktoś zna nazwisko właściciela? Ludzie powinni znać imię i nazwisko naszego bohatera.

Polecane