17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

To koniec podpaleń aut, garaży i innych przestępstw. Piroman zatrzymany

NidzicaTo koniec podpaleń aut, garaży i innych przestępstw. Piroman zatrzymany

Nidziccy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Kozłowo, odpowiedzialnego za szereg podpaleń w Szkotowie. W toku dochodzenia ustalono, że mężczyzna ma na swoim koncie również inne przestępstwa, w tym naruszenie miru domowego, uszkodzenie mienia i groźby karalne.

reklama

W maju i czerwcu 2024 roku w Szkotowie doszło do kilku aktów wandalizmu, w tym podpalenia samochodu oraz dwóch garaży. Dzięki intensywnej pracy nidzickich policjantów sprawca, 42-letni mieszkaniec gminy Kozłowo, został zatrzymany (06.06.24).

Jak się okazało, majowe zgłoszenie dotyczące wybicia szyb w samochodzie osobowym, a następnie jego podpalenia, oraz czerwcowe podpalenie dwóch garaży w Szkotowie, to nie jedyne przestępstwa popełnione przez mężczyznę. Policjanci ustalili, że był on również sprawcą naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia w marcu w Frąknowie.

reklama

Łącznie, przestępcze działania 42-latka spowodowały szkody na kwotę blisko 30 000 zł. W kwietniu tego roku, mimo wcześniejszego skazania za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ponownie kierował samochodem mając 2 promile alkoholu we krwi. W czerwcu groził i bezprawnie pozbawił wolności osoby, z którymi mieszkał, zamykając je w mieszkaniu.

W sumie postawiono mu 8 zarzutów, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nidzica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane