13 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Milionowe wsparcie dla OSP: nowoczesny sprzęt i remizy na Warmii i Mazurach

OlsztynMilionowe wsparcie dla OSP: nowoczesny sprzęt i remizy na Warmii i Mazurach

W najbliższy poniedziałek (10 czerwca) marszałek województwa Marcin Kuchciński podpisze umowy na dofinansowanie z budżetu województwa zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

reklama

Tym samym do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z prawie 30 gmin Warmii, Mazur i Powiśla trafi 1,7 mln zł. Wsparcie przeznaczone będzie na zakup sprzętu strażackiego, w tym nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych, budowę, rozbudowę i modernizację remiz OSP w regionie.

Na Warmii, Mazurach i Powiślu działa 540 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które zrzeszają ponad 18 tys. ochotników. Pieniądze na wsparcie jednostek OSP pochodzą z budżetu województwa i co roku są przekazywane gminom w formie dotacji celowej na zadania inwestycyjne. 

reklama

Oprócz dotacji dla OSP, z budżetu województwa corocznie wsparcie trafia również do regionalnych jednostek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji czy Straży Granicznej. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na ten cel 600 tys. zł.

Poniedziałkowa uroczystość podpisania umów odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przy ul. E. Plater 1 o godzinie 9.00.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane