17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

O dwóch takich, co pijani pojechali na stację benzynową po alkohol. Ale to nie wszystko!

IławaO dwóch takich, co pijani pojechali na stację benzynową po alkohol. Ale...

Mieszkańcy gminy Iława postanowili pojechać na stację benzynową po alkohol, zapominając jednak, że sami byli pod jego wpływem.

reklama

W poniedziałek (3.06.2024 r.) kilka minut przed godziną 20:00, policjanci patrolujący teren miasta i gminy Iława zauważyli kierowcę volkswagena, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze uznali to zachowanie za podejrzane i natychmiast ruszyli za nim. Kierowca próbował uciec, lecz podczas wjazdu na posesję uderzył w bramę, a następnie pobiegł do domu. Na miejscu pasażera siedział 48-latek znany policji z wcześniejszych interwencji. Policjanci zatrzymali kierowcę, który próbował ukryć się w toalecie. Okazało się, że jest to również znany im 24-latek. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komendy i osadzeni w policyjnej celi.

W trakcie czynności śledczych ustalono, że volkswagen należy do 48-latka, który, mając ponad 3 promile alkoholu, zawiózł swojego młodszego kolegę na stację benzynową po alkohol. Mężczyzna ten posiadał również trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po zakupach samochodem zaczął kierować 24-latek, który po przejechaniu kilku kilometrów próbował uciec przed radiowozem. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 24-latek był poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia za znęcanie się nad najbliższymi.

reklama

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyznom przedstawiono zarzuty. 24-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, prowadzenia bez uprawnień oraz spowodowania kolizji drogowej. Po przesłuchaniu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 9 miesięcy. Jego starszy kolega usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, mimo posiadania trzech aktywnych zakazów, oraz udostępnienia pojazdu osobie nietrzeźwej i bez uprawnień. Zgodnie z przepisami stracił również samochód.

Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowego zakazu.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane