13 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Poznaliśmy przewodniczących komisji Rady Miasta. Grzymowicz na czele Komisji Budżetu

OlsztynPoznaliśmy przewodniczących komisji Rady Miasta. Grzymowicz na czele Komisji Budżetu

Urząd Miasta poinformował, że skład przewodniczących komisji Rady Miasta został już ustalony. Komisje, które będą funkcjonować w bieżącej kadencji samorządu, to 10 stałych komisji razem z Komisją Rewizyjną oraz Komisją Skarg, Wniosków i Petycji.

reklama

Dynamika prac tych komisji ma zostać narzucona przez pierwsze posiedzenia, które już się rozpoczęły, a ich przebieg będzie istotny dla zbliżającej się sesji Rady Miasta zaplanowanej na 26 czerwca.

Większość komisji ma od 9 do 12 członków. Komisja Budżetu i Finansów, która jest najmniej liczna, przystępuje do pracy wśród zaledwie pięciu radnych i będzie pod przewodnictwem Piotra Grzymowicza. Marta Kamińska została wyznaczona na przewodniczącą dziewięcioosobowej Komisji Prawa i Bezpieczeństwa, podczas gdy Komisją Sportu i Rekreacji, z liczbą dwunastu członków, kierować będzie Radosław Nojman.

reklama

Pracami Komisji Edukacji, która liczy także dziewięciu członków, pokieruje Marcin Galbarczyk, a Komisją Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, również z dziewięcioosobowym składem, zajmie się Paweł Klonowski. Komisja Inwestycji i Rozwoju – 12 radnych, powierzona została Tomaszowi Gałażewskiemu. Komisja Rodziny, która liczy siedmioro członków, znajdzie się pod kierownictwem Zdzisławy Tołwińskiej, podobnie jak Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Senioralnej, której przewodzić będzie Joanna Misiewicz.

W skład Komisji Kultury wchodzi 11 radnych, a jej działania nadzorować będzie Piotr Pancer. Komisja Promocji i Współpracy z Zagranicą, licząca 12 osób, będzie funkcjonować pod okiem Haliny Ciunel. Komisji Rewizyjnej, której działalność obejmuje również 12 radnych, przewodniczyć ma Marek Fabianowicz. Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, składającą się z 6 członków, będzie prowadzić Katarzyna Faliszewska.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane