7 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Siedmiolatka odnaleziona dzięki czujnej kobiecie

KętrzynSiedmiolatka odnaleziona dzięki czujnej kobiecie

Kętrzynianka, widząc w rejonie skrzyżowania 7-letnie dziecko, nie przeszła obojętnie i natychmiast zareagowała. Dziewczynka sprawiała wrażenie zagubionej, a nigdzie w pobliżu nie było jej opiekunów. Kobieta, nie czekając, zaprowadziła dziecko do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

reklama

We wtorek (04.06.2024 r.) pewna mieszkanka Kętrzyna zauważyła małą dziewczynkę idącą samotnie w rejonie skrzyżowania ul. Jagiełły z ul. Piastowską. Zaniepokojona losem dziewczynki kobieta zareagowała.

W rozmowie z siedmiolatką ustaliła, że dziecko się zgubiło i nie zna drogi do domu. Chcąc pomóc, kobieta rozpoczęła poszukiwania rodziców dziewczynki. Kiedy to nie przyniosło rezultatów, zabrała dziecko do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Na miejscu okazało się, że policja już poszukiwała tej samej siedmiolatki, gdyż jej zniknięcie zgłosiła przerażona mama. Dziewczynka, korzystając z chwili nieuwagi rodziców, wyszła sama z miejsca przebywania na terenie miasta. Dzięki szybkiej reakcji obywatelskiej, historia zakończyła się szczęśliwie. Dziewczynka została bezpiecznie przekazana matce.

reklama

Policja apeluje o właściwy nadzór nad małymi dziećmi. Jak pokazuje opisana sytuacja, czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby dzieci niezauważone opuściły dom.

źródło: KPP Kętrzyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane