7 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Piknik Nauki i Sztuki już w niedzielę na UWM. Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych

OlsztynPiknik Nauki i Sztuki już w niedzielę na UWM. Wiele atrakcji dla...

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski obchodzi swoje 25. urodziny, a z tej okazji zaprasza wszystkich na Piknik Nauki i Sztuki, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, w godzinach 13:00-18:00. Uczelnia obchodzi swoje święto w sposób wyjątkowo uroczysty. 3 czerwca, odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UWM, na którym nie zabrakło wyjątkowych gości, w tym ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

reklama

Wydarzenie, które ma miejsce w kampusie uniwersyteckim, będzie okazją do pokazania, że nauka może być dostępna i porywająca dla każdego. Uczestnicy będą mieli szansę na bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami wydziałów oraz studenckich kół naukowych. Pokazy, warsztaty i liczne aktywności umożliwią zwiedzającym sprawdzenie, co ciekawego dzieje się na uczelni oraz zdobycie informacji o poszczególnych kierunkach studiów.

Nad brzegiem jeziora Kortowskiego zostanie ustawiona mała scena. W programie przewidziano między innymi pokazy i koncerty. Organizatorzy obiecują niezwykłe doświadczenia, jak choćby możliwość wyhodowania tajemniczego ogrodu w zaledwie pół godziny, czy zapalenie ognia wodą. Scena kortowska będzie również miejscem dla miłośników poezji, którzy z pewnością zapamiętają koncert pieśni szkockich oraz spektakl oparty na wierszach Thomasa Hardy’ego.

reklama

Nie zabraknie animacji dla całych rodzin. W pobliżu sceny przewidziano zabawy dla najmłodszych, będzie można, na przykład, zagrać w belgijkę. Organizatorzy przygotowali również szereg twórczych aktywności, umożliwiających odkrywanie własnej kreatywności w różnych dziedzinach.

Jedną z najważniejszych atrakcji będzie VI Bieg Uniwersytecki. Zapisy już zostały zakończone, a o miano najszybszych rywalizować będzie wielu biegaczy. Organizatorzy przewidzieli także biegi dla dzieci oraz liczne nagrody dla uczestników. O godzinie 14 zaplanowano również mecz piłki nożnej między kadrą a studentami. Wspaniała okazja do wspólnego kibicowania i dopingowania zawodników.

Warto także odwiedzić Kortowo od 7 do 9 czerwca, gdyż park zostanie zamieniony w Park Świateł.

reklama

Dla zainteresowanych przeszłością uczelni, na wielkich planszach zaprezentowana zostanie 25-letnia historia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Piknik Nauki i Sztuki już w niedzielę na UWM. Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych uwm Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane