22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Lato 2024 z PKP Intercity. Sprawdź, dokąd bezpośrednio pojedziesz z Warmii i Mazur!

OlsztynLato 2024 z PKP Intercity. Sprawdź, dokąd bezpośrednio pojedziesz z Warmii i...

PKP Intercity przygotowała nowy wakacyjny rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał już od najbliższej niedzieli, 9 czerwca. Ciekawe propozycje podróży zyskają także mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Będzie możliwość bezpośredniego dojazdu z Iławy i Działdowa na Hel, a także dodatkowe pociągi do Zakopanego i Kołobrzegu.

reklama

Wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity 2024: nowe połączenia

Podróże pociągami cieszą się największą popularnością w okresie wakacyjnym. Dlatego też PKP Intercity postanowiło uatrakcyjnić rozkład jazdy. Nowości spodziewać się mogą także mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.

W sezonie letnim mieszkańcy Iławy i Działdowa zyskają dodatkową możliwość podróży do Zakopanego. Wydłużeniu ulegnie relacja pociągu na trasie Gdynia – Kraków, od 9 czerwca skład będzie dojeżdżał do stolicy Tatr. Co więcej, przez Iławę w kierunku Kołobrzegu będą kursować pociągi, które dotychczas kursują do Gdyni (EIC 1850/8150 Posejdon oraz EIP 3840/8340).

reklama

Osoby, które będą chciały dotrzeć pociągiem PKP Intercity na Półwysep Helski, będą mogły skorzystać z pociągu TLK 25150/52150 Mierzeja, który zaczyna swój bieg na stacji Dorohusk. Od czerwca do końca sierpnia we wszystkie niedziele oraz 15 sierpnia do Olsztyna dojedzie pociąg IC 65124/5 Konopnicka, który na co dzień kursuje w relacji Wrocław – Warszawa, a z Olsztyna do Wrocławia w tych samych terminach kursować będzie pociąg IC 56124/5 Oleńka.

Zmiany w organizacji ruchu

Podczas obowiązywania wakacyjnej korekty rozkładu jazdy zarządca infrastruktury dalej będzie prowadził modernizację linii kolejowej 38 na odcinku Ełk – Korsze, skutkującą przerwą w ruchu. Na trasie Olsztyn Główny – Kętrzyn – Giżycko nadal obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Obejmie ona pociągi IC 56102/65102 Mamry oraz IC 1520/5328 Warmia. Utrzymana zostanie jazda trasą okrężną przez Szczytno oraz Pisz pociągów IC 18104/81104 Rybak i TLK 15102/51102 Biebrza.

Informacja dla podróżnych

W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie PKP Intericty. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

reklama

źródło: PKP Intercity

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane