23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Nowa atrakcja na Mazurach. Eko Plaża z ekologicznym sprzętem wodnym!

GiżyckoNowa atrakcja na Mazurach. Eko Plaża z ekologicznym sprzętem wodnym!

Mazury, ukochane przez Polaków miejsce wakacyjnych wojaży, wzbogaciły się o kolejną atrakcję. W Giżycku, jednym z najczęściej odwiedzanych miast regionu, otwarto nową Eko Plażę, która zlokalizowana jest przy wejściu do Kanału Niegocińskiego. W tym sezonie, oprócz miejskiej plaży, tłumy turystów będą mogły cieszyć się nowym miejscem wypoczynku.

reklama

Nowy kompleks rekreacyjno-turystyczny Eko Plaża

Nowo otwarty kompleks rekreacyjno-turystyczny Eko Plaża, położony na terenie Nautica Resort, oferuje coś więcej niż tylko plażowanie. Jest to miejsce przyjazne dla środowiska, z licznymi atrakcjami, które z pewnością przyciągną zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Atrakcje kompleksu

W ramach kompleksu funkcjonuje wypożyczalnia ekologicznego sprzętu wodnego, oferująca kajaki, rowery wodne, deski SUP oraz nowoczesne pojazdy napędzane energią elektryczną i słoneczną. Wśród nich znajdują się deski e-foil, łódź Quicksilver Active Open 675 oraz katamaran Solliner 21. Dodatkowo, dla odwiedzających dostępna jest ładowarka do elektrycznych aut i łodzi, co stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania.

reklama

Eko Plaża oferuje również szereg udogodnień lądowych. Odwiedzający mogą skorzystać z sauny, nowoczesnych sanitariatów, placu zabaw dla dzieci oraz ścieżek edukacyjnych. Dopełnieniem oferty jest Beach Bar z tarasem widokowym, idealnym miejscem na odpoczynek z widokiem na jezioro.

Finansowanie

Inwestycja w Eko Plażę jest częścią większego projektu ekologicznego, który uzyskał wsparcie w wysokości 473 tys. euro z Mechanizmu Funduszy Norweskich. Działania te przyczyniają się nie tylko do rozwoju turystyki, ale także do promowania ekologicznego stylu życia.

Projekt Eko Plaży zyskał uznanie, będąc nominowanym do prestiżowej nagrody Św. Brunona – patrona Giżycka. Choć w tym roku nagroda nie została zdobyta, sama nominacja stanowi wyróżnienie i potwierdzenie wartości przedsięwzięcia. Eko Plaża ma ambicję stać się nowym punktem na mapie Giżycka, przyciągającym miłośników przyrody, żeglarzy i wszystkich tych, którzy pragną spędzać czas na łonie natury w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska.

reklama

źródło: eska.olsztyn.pl, fot: Nautica Resort

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Żeglarz elektryczny
2 czerwca 2024 07:55

A jak ceny ?Też eko :-D?

Polecane