22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Bratki z ratusza szukają nowego… ogródka

OlsztynBratki z ratusza szukają nowego... ogródka

Tradycyjnie, Olsztyn kilkakrotnie w roku odnawia swoją kwiecistą szatę. Wiosną, w okolicach ratusza zasadzono bratki drobno- i wielkokwiatowe w odcieniach żółci i fioletu. Kiedy nadejdzie lato, zastąpi je inna roślinność. Nie oznacza to jednak, że aktualne kwiaty zostaną zniszczone.

reklama

“Większość z posadzonych w marcu 1200 bratków jest w doskonałym stanie i może pięknie ozdobić Wasze balkony czy ogrody jeszcze przez całe lato” – mówi Kamila Walenciak z Pracowni Kształtowania Zieleni Lente. – “Po wyjęciu kwiatów z donic, zostaną one ułożone na plandece, skąd będzie można je samodzielnie zabrać. Prosimy o zabranie własnych pojemników, doniczek lub worków do transportu oraz, w razie potrzeby, rękawiczek.”

Bratki będą dostępne do odbioru w środę (29 maja) przed olsztyńskim ratuszem. Wystarczy przyjść w godzinach 10:00 do 12:00.

reklama

W miejsce bratków, przed ratuszem zostaną posadzone nowe rośliny. W okrągłych donicach obok fontanny znajdziemy m.in. paciorecznik ogrodowy, pelargonię w kolorze łososiowym, werbenę patagońską, kraspedię kulistą, szałwię omączoną oraz wilec ziemniaczany z ciemnymi liśćmi. W drewnianych donicach przy schodach oraz w trójkątnych donicach przy wejściu do urzędu zasadzone zostaną pelargonie o ciemnoczerwonych kwiatach, oraz ostnica mocna “Pony Tails”.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jezus
30 maja 2024 00:49

Bydło dostanie częściowy zwrot swoich podatków kwiatki które by wyrzucili jakie to słodkie

Polecane