18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Ruszył konkurs “Kunsztyk Warnijski” na wyjątkowe produkty i usługi lokalne

OlsztynRuszył konkurs "Kunsztyk Warnijski" na wyjątkowe produkty i usługi lokalne

W Olsztynie ponownie rozbrzmiewa hasło “Kunsztyk Warnijski”. Rusza druga edycja konkursu, organizowanego przez Szlak Świętej Warmii, którego celem jest wybranie i wyróżnienie wyjątkowych produktów i usług, które są dziełem rzemiosła wykonanego z pasją i tradycyjnymi technikami.

reklama

Organizatorzy zachęcają lokalnych twórców warmińskich, aby zgłaszali swoje dzieła. Propozycje mogą być przyjmowane przez urzędy gmin, miasta i starostwa powiatowe. W pierwszym etapie przeprowadzona zostanie selekcja przez wójtów, burmistrzów i starostów, którzy na dalsze etapy przekażą tylko dwie propozycje.

Jola Wiszniewska ze stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii opowiada o etapach selekcji: “Tu nastąpi pierwsza selekcja propozycji. Wójtowie, burmistrzowie i starostowie prześlą po dwie wybrane przez siebie propozycje do zarządu stowarzyszenia, gdzie poddane zostaną ocenie jury konkursowego.” Dalej objaśnia, że jury wskaże 16 wyrobów, które otrzymają prestiżowy certyfikat “Kunsztyk Warnijski” oraz prawo do używania znaku towarowego.

reklama

Wybrane produkty nie tylko otrzymają certyfikat, ale również zostaną zaprezentowane na Kiermaszu Warmińskim w Bałdach. Ostatnia data nadsyłania zgłoszeń to 3 czerwca 2024 roku, stąd organizatorzy zachęcają do składania wniosków. Regulamin oraz formularz wniosku są dostępne na stronie internetowej stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii.

Ruszył konkurs "Kunsztyk Warnijski" na wyjątkowe produkty i usługi lokalne kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane