17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Młodzi obywatele na lekcji w ratuszu Olsztyna

OlsztynMłodzi obywatele na lekcji w ratuszu Olsztyna

Młodzież nie jest obojętna na tematy polityczne i samorządowe – udowodnili to uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 22 w Olsztynie, którzy we wtorek, 21 maja, odwiedzili ratusz.

reklama

Choć zazwyczaj to przedszkolaki ciekawie zaglądają do magistratu, tym razem to starsi uczniowie zademonstrowali zainteresowania. Wizyta ta była idealną okazją do praktycznego poznania zasad demokracji. Uczniowie zostali przywitani przez prezydenta Olsztyna, Roberta Szewczyka. Prezydent zaprezentował młodym obywatelom swoje codzienne obowiązki oraz wyjaśnił, z czym wiąże się zarządzanie miastem. To bezpośrednie spotkanie z najwyższymi rangą urzędnikami było cennym doświadczeniem dla uczniów.

Spotkanie przyniosło praktyczną wiedzę o administracji publicznej. Pracownicy magistratu cierpliwie odpowiadali na pytania młodzieży, dotyczące między innymi załatwiania spraw w urzędzie, jak również informowali o koniecznych formalnościach przy wyrobieniu dowodu osobistego.

reklama

Uczniowie mieli okazję zobaczyć sale i korytarze ratusza, których na co dzień nie ogląda się z bliska. Spacer po historycznym obiekcie uzupełniony został lekcją historii i okazją do zajrzenia do zwykle niedostępnych pomieszczeń, w tym do dawnej sali sesyjnej.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Obserwatorzy
22 maja 2024 18:15

UWAGA:::: Co z nowymi inwestycjami w Olsztynie? Co z rozbudowa Parku Przemysłowego na terenie po byłym Motokrosie? Co z tunelem Zientary Malewskiej – Lubelska ? Co z przetargiem na nową trybunę Stadionu Miejskiego? Co z zapowiadanym zapełnieniem co weekend Amfiteatru na Starym Mieście i ożywieniu Starego Miasta ? To już miesią odkąd Prezydentem jest Pan Marcin Szewczyk. Będziemy na bieżąco aktualizować listę na wszystkich portalach i sprawdzać co z obietnicami wyborczymi Pana Szewczyka

Jan III Sobieski
22 maja 2024 17:19

Obywatele Haha Wolni Ludzie, których tresujecie na swoją grę tyraj plac na nas, my na tobie zarabiamy jeszcze cie na wojnę wyślemy i więcej zarobimy a na pewno dowalimy ci więcej podatków. Chwalą że wielu wypisuje się z tej gry i tworzy tzw autonomię. Gdzie prawo morskie stanowione może obciągnąć

Polecane