22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Kolejny kierowca jednośladu poszkodowany w wypadku drogowym

Nowe Miasto LubawskieKolejny kierowca jednośladu poszkodowany w wypadku drogowym

W Nowym Dworze Bratiańskim doszło do poważnego wypadku drogowego, w wyniku którego poszkodowany został 16-letni motorowerzysta. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 maja 2024 roku, około godziny 15:40. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę osobowego fiata.

reklama

Podczas powrotu z odprawy służbowej w Olsztynie, podinspektor Waldemar Bartnicki, pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim, natknął się na wywrócony motorower, obok którego znajdował się ranny chłopak oraz mężczyzna stojący przy samochodzie osobowym. Komendant natychmiast zatrzymał się, by ocenić stan poszkodowanego, wezwał pomoc oraz zajął się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia do momentu przybycia służb ratunkowych.

Poszkodowany 16-latek, który prawidłowo poruszał się drogą z pierwszeństwem przejazdu, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Sprawca wypadku, kierowca fiata, nie udzielił pierwszeństwa, co bezpośrednio doprowadziło do zderzenia.

reklama

Pogoda sprzyja użytkownikom jednośladów, co zobowiązuje kierowców samochodów i motocykli do zwiększonej ostrożności i przyzwyczajenia się do obecności jednośladów na drodze. Nadmierna prędkość, brawura czy przecenianie własnych umiejętności to jedne z głównych przyczyn wypadków, ale nieprawidłowe zachowania kierujących innymi pojazdami również znacząco przyczyniają się do tego typu zdarzeń.

źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane