18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Nieruchomość na kredyt hipoteczny, komfort w zamian za ryzyko

Materiał zewnętrznyNieruchomość na kredyt hipoteczny, komfort w zamian za ryzyko

Niewielu młodych ludzi, pracowników świeżo upieczonych bez otrzymanego od rodziców, rodziny, w spadku kapitału wkładu własnego stać na kupienie własnego mieszkania, działki, domu bez kredytu. Kredyty hipoteczne stały się wybawieniem i receptą na uwolnienie się od wynajmu. Niestety kredyt to również ryzyko finansowe, ogromne zobowiązanie na długie lata w przypadku kredytu hipotecznego. Wybór banku, oferty kredytowej musi zostać bardzo dokładnie przeanalizowany.

reklama

Atrakcyjne warunki kredytowe

Banki ścigają się w  marketingowych sztuczkach aby zwabić klientów na kredyty, w tym hipoteczne. Często reklamowane oferty wypadające na okazjonalne, idealne i opłacalne okazują się wyjątkowo ryzykownymi. Każdy chciałby kupić sobie optymalny dom, czy mieszkanie, nie każdego jednak stać na taki wydatek. Kredyt hipoteczny rozwiązuje problem, jednak jego warunki mogą być mocno zawiłe i nieczytelne. Nie można ich pomijać bo zwykle to właśnie w tych szczegółach tkwią haczyki. Z czasem może okazać się, że niezrozumiałe w chwili podpisania umowy zapisy są wykorzystywane i nie możemy z tym nic zrobić.

Kredytu można słono pożałować

Zaciągając kredyt na nieruchomość trzeba mieć świadomość, że nie zawsze wybór oferty może okazać się trafiony w skutkach, czego dowiodły problemy frankowiczów. Poza oczywistym ryzykiem kredytowym, w tym walutami obcymi stanowiącymi duży znak zapytania w perspektywie kilkudziesięciu lat, warto umowę kredytową poddać ocenie specjalistów, prawników. Obiektywna ocena zgodności z  prawem to pewien sposób na zawarcie bezpiecznej umowy nie narażające kredytobiorcy już na starcie na ewentualny problem finansowy ze zobowiązaniem.

reklama

Pomoc w wyborze i zawarciu kredytu

Decydując się na kredyt hipoteczny, warunki umowy kredytowej powinny być wcześniej udostępnione, aby klient mógł się z  nimi zapoznać. Ten obowiązek pozwala klientowi na zwrócenie się o poradę prawną w kwestii analizy plusów i minusów zawartych w umowie zapisów. Aby na przyszłość nie była nam potrzebna kancelaria frankowa Warszawa w postępowaniu sądowym dobrze jest upewnić się przed podpisaniem umowy, że bank nie chce nas wykorzystać, bazując na nieświadomości ryzyka. Z usług oceny umowy, porady prawnej skorzystać można jednorazowo, w pełni online, również anonimowo, w dodatku w  konkurencyjnych cenach. 

Kredytom walutowym dziękujemy

Po głośnej aferze kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, które były hitem początku XXI wieku, aktualnie nie tylko nie ma chętnych i odważnych na kredyty w walutach obcych, nawet w euro, które jest stabilne pod względem kursu, ale i nie ma na rynku zbyt wielu propozycji walutowych kredytów. Wciąż wielu kredytobiorców spłacających raty we frankach szwajcarskich usiłuje udowodnić winę banku w zawarciu umowy i narażenie ich na nadmierne koszty. Jak można było się przekonać kurs waluty może się błyskawicznie i radykalnie zmienić na niekorzyść kredytobiorcy. Co więcej wahanie kursowe nei musi być tymczasowe, jak w przypadku franka się okazało.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane