18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Wróciła wreszcie dawna organizacja ruchu na osiedlach Olsztyna

OlsztynWróciła wreszcie dawna organizacja ruchu na osiedlach Olsztyna

Na olsztyńskich osiedlach Jaroty i Pieczewo zniknęły tymczasowe ronda, które pojawiły się wraz z rozpoczęciem inwestycji tramwajowej. W ich miejscu przywrócono tradycyjne skrzyżowania na ulicach Witosa i Krasickiego.

reklama

Według relacji kierowców, z którymi rozmawiało Radio Olsztyn, nowa (a zarazem stara) organizacja ruchu przyniosła znaczną poprawę komfortu jazdy. Niektórzy wspominali, że wcześniejsze tymczasowe ronda prowadziły do niepewności i trudności w manewrowaniu. “Jeszcze niedawno widziałem bardzo karkołomne jazdy. Jedna pani stanęła na środku i nie wiedziała, co ma zrobić. Na początku ciężko było się przyzwyczaić do ronda, a teraz trudno się przyzwyczaić z powrotem do skrzyżowania, bo odruchy pozostają,” relacjonował jeden z kierowców.

Mimo że skrzyżowania na ulicach Krasickiego ze Świtycz-Widackiej oraz Witosa i Kubusia Puchatka obowiązuje zasada pierwszeństwa przejazdu, Marcin Kiwit, egzaminator nadzorujący w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie, przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

reklama

Tymczasem na Nagórkach, na drugim końcu ulicy Krasickiego, prace wykończeniowe są w toku. Według informacji uzyskanych przez Radio Olsztyn mają one zakończyć się do końca czerwca tego roku.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
...
20 maja 2024 13:58

Szkoda tylko, że stan tych dróg jest jak po nalocie bombowym. Zrobili jedną drogę a pięć rozwalili.

emtec
21 maja 2024 07:53

przywróćcie skrzyżowanie na generałów albo zróbcie rondo dwu pasmowe przy biedronce

Polecane