18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Dla zabawy dokonywała podpaleń, a straty wyniosły blisko 100 tyś. zł

OstródaDla zabawy dokonywała podpaleń, a straty wyniosły blisko 100 tyś. zł

23-letnia mieszkanka Ostródy została aresztowana za seryjne podpalanie wiat śmietnikowych na terenie miasta. Działania kryminalnych z Ostródy doprowadziły do zatrzymania kobiety, której teraz grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Od połowy kwietnia do połowy maja 2024 roku, Ostróda zmagała się z serią pożarów, które przyniosły znaczne zniszczenia. Nie tylko wiaty śmietnikowe ucierpiały w wyniku podpaleń; pożary uszkodziły również pojemniki na odpady oraz zaparkowane w pobliżu pojazdy, co zwiększało niepokój społeczności lokalnej.

Ostródzcy policjanci szybko wytypowali i zatrzymali sprawczynię: 23-letnią kobietę z Ostródy. Przy zatrzymaniu przyznała, że motywem jej działań była nuda. Do podpaleń używała zwykłej zapalniczki, będąc w stanie trzeźwości. W chwili zatrzymania, policja postawiła jej pięć zarzutów zniszczenia mienia, na łączną kwotę ponad 92 tysięcy złotych. 17 maja sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie. Najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi za kratami.

reklama

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Dla zabawy dokonywała podpaleń, a straty wyniosły blisko 100 tyś. zł Kronika policyjna Ostróda, Wiadomości, zShowcase

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane