fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023

Naucz się angielskiego z filmów, książek, piosenek

Chcesz skutecznie i szybko nauczyć się języka angielskiego? Pomyśl o nauce języka angielskiego, nie jak o obowiązku, ale potraktuj jego zgłębianie jako przygodę i zabawę. Czy można, uczyć się języka angielskiego korzystając z filmów, książek, muzyki? Specjaliści wypowiadający się w tej dziedzinie, są zgodni. Nauka, która przynosi, zadowolenie jest efektywna.

Jak uczyć się języka angielskiego z filmów?

Być może, wyda się Ci dziwne to, że można, uczyć się języka angielskiego oglądając filmy. Jest to jednak jeden z najlepszych sposobów na to, aby obcować z językiem angielskim w jego naturalnej postaci. Wiele z angielskojęzycznych filmów doskonale potrafią oddać rzeczywistość. Oglądając filmy w oryginalnej wersji można, nauczyć się tego, jak używać języka angielskiego w realnych sytuacjach. Jest dużo możliwości na to, aby zapoznać się z kinem angielskojęzycznym w jego wersji oryginalnej. Najlepszą opcją jest oglądanie filmów wersji angielskiej, bez polskich napisów. Oglądanie filmów w wersji angielskojęzycznej jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy posiadają już pewną znajomość tego języka. Jednak i osoby początkujące mogą, uczyć się oglądając filmy. Ważne jest to, aby filmy te były o prostej fabule. Mogą to być na przykład bajki. Prawdziwą przyjemność z oglądania filmów w ich oryginalnym języku czerpie się jednak dopiero wtedy, kiedy zna się już pewne podstawy. Jeśli trudno będzie Ci zrozumieć fabułę filmu, to możesz wspomóc się transkrypcją w języku angielskim.

Najważniejszą kwestią jest to, aby starać się zapamiętać najważniejsze wyrażenia, słowa, zwroty.

Niektórzy, lubią oglądać seriale, nic nie stoi na przeszkodzie, aby oglądać swoje ulubione seriale w wersji angielskiej. Oglądając filmy można, poznać język, który jest używany na co dzień. Podobne  doświadczenie można, zdobyć umawiając się na indywidualne korepetycje online z native speakerem. W tej kwestii wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy preply.com dzięki której można umówić się na konwersacje z native speakerami z całego świata. Natomiast w kwestii oglądania filmów i uczenia się języka angielskiego to najważniejszym zadaniem jest wybranie odpowiedniego filmu. Kiedy zaczniesz oglądać filmy w wersji angielskojęzycznej bez polskich napisów, możesz odnieść wrażenie, że kompletnie nic nie jesteś w stanie zrozumieć.

Z czasem, kiedy posłuchasz się z brzmieniem języka, zaczniesz rozumieć pojedyncze słowa, a potem całe zwroty i wyrażenia. Przede wszystkim oglądanie filmu, ma sprawiać przyjemność. W momencie, kiedy oglądasz film, możesz się wspomóc i sięgnąć po słownik, aby przetłumaczyć niezrozumiałe wyrażenia. Na pewno oglądanie filmów w języku angielskim jest doskonałą pomocą w dobrym opanowaniu tego języka. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność tej metody, to oglądaj filmy, które Cię interesują, wybierając swój ulubiony gatunek filmowy. Podczas domowego seansu filmowego, możesz robić sobie notatki i zapisywać wyrażenia, których nie do końca rozumiesz. W wolnym czasie wrócisz do swoich notatek. I jeszcze jedna kwestia dotycząca nauki języka podczas oglądania filmów. Wybieraj filmy klasyczne z Anglii, unikaj takich, w których aktorzy porozumiewają się za pomocą dialektów i mają mało znany akcent. Więcej na blogu blog.fiszki.pl.

Słuchanie ulubionych piosenek i nauka języka angielskiego

Słuchanie piosenek w języku angielskim jest dobrym i przyjemnym sposobem na to, aby wspomóc swoją naukę języka. Poznaj 4 super piosenki do nauki angielskiego na blogu  english-nook.blogspot.com. Prawdziwa jest opinia, że dużo łatwiej zapamiętuje się rzeczy, które są przyjemne. Im częściej będziesz słuchać angielskich piosenek, tym więcej zapamiętasz. Czego uczysz się, słuchając piosenek? Spędzając czas na słuchaniu piosenek, uczysz się przede wszystkim rozumienie ze słuchu. Podczas słuchania możesz zrobić następujące ćwiczenie. Zapisz wszystkie słowa, jakie zrozumiałeś.

Porównaj zapisane przez Ciebie słowa z tekstem pierwotnym piosenki. Spróbuj zapamiętać tekst i samodzielnie go wyśpiewać. Nie ma znaczenia, czy posiadasz słuch muzyczny, czy też  nie. Chodzi w głównej mierze o to, abyś uczył się nowych wyrażeń w języku angielskim. Jakie piosenki są najlepsze do nauki języka? Na pierwszym miejscu staraj się wybierać takie, które wpadają Ci w ucho. Gusta muzyczne są różne, najlepiej będzie, jak wybierzesz piosenki, które trafiają w Twój gust. Słuchanie muzyki wpływa na zwiększenie samooceny oraz rozwija kreatywność. Przykładowe piosenki wykorzystywane w nauce języka angielskiego to:

  • “Paradise” – Coldplay
  • “Diamonds” – Rihanna
  • “It Must Have Been Love” – Roxette

Nauka poprzez słuchanie piosenek, może odbywać się w każdym miejscu, na przykład podczas dojazdów do pracy lub szkoły. Dobre osłuchanie się z językiem jest dobrą podstawą do zgłębiania kolejnych materiałów do nauki.

Chcesz dobrze poznać język angielski? Czytaj książki w oryginale.

Nawet jeśli Twoja znajomość języka angielskiego, nie pozwala na płynne czytanie, sięgaj po książki. Czytając książki w języku angielskim, niejako przy okazji wyłączasz myślenie po angielsku. Podczas czytania, mózg z automatu zapamiętuje różnego rodzaju związki frazeologiczne. Czytając, wyrabiasz w sobie płynność i elastyczność posługiwania się językiem. Więcej przeczytanych książek, to lepsze zrozumienie native speakerów. Czytając książki wydane w oryginale, bardziej poznajesz kulturę kraju, zanurzasz się w języku. Jest to skuteczny sposób na zrozumienie i poznanie języka angielskiego.