17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej podczas Kortowiady

Już w nadchodzącym tygodniu rozpocznie się święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, czyli Kortowiada. Duża liczba uczestników tego wydarzenia sprawia, że należy poświęcić wiele uwagi kwestiom bezpieczeństwa, również w poruszaniu się po mieście celem dojazdu do Kortowa.


Wydarzenia związane z Olsztyńskimi Juwenaliami odbywają się w miasteczku studenckim, czyli Kortowie, z jednym wyjątkiem, jakim jest Parada Wydziałów. Parada, jak każdego roku, będzie prowadziła do utrudnień w ruchu w czwartek 23 maja. Przed rozpoczęciem studenci ustawią się na Starym Mieście, wyruszą po 9:30. Pochód prowadzić będą 4 ciągniki. Studenci przejdą przez most św. Jana Nepomucena i przejdą w stronę alei Warszawskiej, by właśnie
nią przemieszczać się w kierunku Kortowa. W związku z tym do 13:00 na tej trasie wystąpią utrudnienia w ruchu. Tym razem studenci wejdą do Kortowa obok Wydziału Nauk Technicznych i będą się przemieszczać w kierunku Rektoratu, by finalnie dotrzeć do Boiska przy starej pętli.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej podczas Kortowiady Kortowiada Artykuł Sponsorowany, Wiadomości

Dzięki ZDZiT uczestnicy Parady będą mieli więcej możliwości dotarcia do olsztyńskiej starówki – celem usprawnienia dojazdu na Paradę uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 309 oraz 128 do przystanku „Plac Roosevelta”.

We wtorek i środę wszystkie nocne kursy (N01 oraz N02) realizowane będą autobusami przegubowymi, pojawią się również dodatkowe kursy. Od czwartku zwiększona będzie także częstotliwość kursowania linii nr 103, 109 oraz 130. W czwartek, piątek i sobotę po zakończeniu koncertów na uczestników oczekiwać będą pojazdy realizujące kursy na liniach nr 103, 109 oraz 130. Należy pamiętać, że będą one odjeżdżać z przystanku „Uniwersytet –Centrum Konferencyjne”.

Jednocześnie od około 16:00 w środę 22 maja aż do godzin porannych w niedzielę 26 maja zawieszony będzie przystanek „Uniwersytet – Stadion” w kierunku centrum miasta. Przystankiem głównym będzie „Uniwersytet – Centrum Konferencyjne”. Wszystkie wprowadzone tymczasowe zmiany mają na celu zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej podczas Kortowiady Kortowiada Artykuł Sponsorowany, Wiadomości

W związku z ograniczoną ilością miejsc do parkowania na terenie miasteczka akademickiego organizatorzy zalecają dotarcie do Kortowa komunikacją miejską.