22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Sąd apelacyjny orzekł w sprawie ataku na wójta Lidzbarka Warmińskiego

Lidzbark WarmińskiSąd apelacyjny orzekł w sprawie ataku na wójta Lidzbarka Warmińskiego

15 maja, Sąd w Olsztynie wydał prawomocny wyrok II instancji w sprawie pobicia wójta gminy Lidzbark Warmiński, Fabiana Andrukajtisa. Zdarzenie miało miejsce w listopadzie 2022 roku, podczas charytatywnego balu. Wójta zaatakował miejscowy przedsiębiorca.

reklama

Podczas charytatywnego balu w Lidzbarku Warmińskim, do którego doszło w nocy z 25 na 26 listopada 2022 roku, wójt Fabian Andrukajtis został brutalnie zaatakowany przez lokalnego przedsiębiorcę. Incydent rozpoczął się od dyskusji na temat przetargów publicznych, co szybko przerodziło się w konfrontację fizyczną.

“Rozmowa się zaostrzała, w związku z tym powiedziałem, że nie będę jej kontynuował i kiedy chciałem odejść, mężczyzna uderzył mnie pięścią w twarz tak mocno, że upadłem na posadzkę. Gdy leżałem, zadał mi kilka ciosów. W związku z tym straciłem przytomność na kilkanaście minut i nie pamiętam, co się dalej działo,” relacjonował wójt Fabian Andrukajtis w rozmowie z “Gazetą Olsztyńską”. W wyniku pobicia wójt doznał złamania kości nosowej, obrażeń twarzoczaszki, skręcenia kręgosłupa szyjnego oraz wstrząśnienia mózgu, pokrzywdzony był na długim zwolnieniu lekarskim.

reklama

Proces sądowy rozpoczął się w listopadzie 2023 roku, a pierwsza instancja zakończyła się sprawę wyrokiem skazującym przedsiębiorcę na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz na zapłatę 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok ten nie usatysfakcjonował żadnej ze stron, co doprowadziło do apelacji zarówno ze strony obrony, jak i prokuratury oraz pełnomocnika wójta. Sąd drugiej instancji, utrzymując wyrok sądu rejonowego, zakończył sprawę. “Nie zamierzamy wnosić o kasację tego wyroku,” skomentował pełnomocnik wójta. Wyrok zamyka jedną z głośniejszych spraw w regionie.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
19 maja 2024 06:39

wziął i nie wywiązał sie?

Zdzich
17 maja 2024 13:42

Szkoda mi jedynie przedsiębiorcy!!!!!

Polecane