3 C
Olsztyn
środa, 1 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prokuratura: policja ws. pobicia wójta Lidzbarka ma wykonać dalsze czynności dowodowe

Lidzbark WarmińskiProkuratura: policja ws. pobicia wójta Lidzbarka ma wykonać dalsze czynności dowodowe

Prokuratura rejonowa w Lidzbarku Warmińskim po zapoznaniu się z dotychczasowym materiałem dowodowym ws. pobicia wójta gminy Lidzbark Warmiński poleciła policji prowadzenie dalszych czynności. Śledczy powołają biegłego, który wypowie się na temat obrażeń samorządowca – podała olsztyńska prokuratura.

reklama

Jak poinformował we wtorek pełniący obowiązki rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim, po zapoznaniu się z materiałem postępowania, zwrócił akta postępowania policji, by ta zrealizowała dalsze czynności dowodowe.

„Mają one m.in. obejmować zgromadzenie kompletnej dokumentacji medycznej pokrzywdzonego a następnie na jej podstawie uzyskać opinię biegłego lekarza medycyny sądowej, co do stopnia obrażeń ciała”- wyjaśnił prokurator Brodowski.

reklama

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został pobity pod koniec listopada w Lidzbarku na balu charytatywnym przez uczestnika imprezy. Wójt powiedział, że pobił go lokalny przedsiębiorca, który nie dostał z gminy umowy na przewozy.

Tortury w więzieniu w Barczewie

Samorządowiec wskazuje, że pobicie ma związek z pełnioną przez niego funkcją. Jak wskazywała miejscowa policja, w jednym z lokali doszło do sprzeczki słownej między dwoma uczestnikami balu. „Podczas niej 46-letni mężczyzna miał zostać kilkukrotnie uderzony przez 58-latka. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przetransportowała pokrzywdzonego do szpitala. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, dlatego po przeprowadzeniu badań i udzieleniu niezbędnej pomocy został wypisany do domu” – podawała po zdarzeniu rzeczniczka lidzbarskiej policji sierż. sztab. Beata Szydłowska.

reklama

W rozmowie wójt Fabian Andrukajtis mówił, że pobicie ma związek z wykonywaną przez niego funkcją, gdy uczestniczył z żoną w balu charytatywnym. Agresorem miał być przedsiębiorca, który nie dostał z gminy zlecenia na przewóz dzieci. Przedsiębiorca uderzył samorządowca pięścią w twarz. Jak relacjonował pokrzywdzony, po tym ciosie upadł, tracąc przytomność. Świadkowie zdarzenia wskazują, że mężczyzna dalej bił leżącego. Wezwano policję i pogotowie, które odwiozło samorządowca do szpitala.

Nikodem C. oskarżony o zabójstwo "po osiemnastce" nie wyjdzie z aresztu?

Wójt twierdzi, że na balu był trzeźwy, na co ma stosowne badania, natomiast od napastnika czuł woń alkoholu.

Jak powiedział samorządowiec, żoną sprawcy pobicia jest radną miejską Lidzbarka Warmińskiego z Koalicji Obywatelskiej.

Media poprosiły o komentarz szefa PO na Warmii i Mazurach Jacka Protasa, który powiedział, że „nic nie usprawiedliwia siły fizycznej wobec drugiej osoby, a tym bardziej jeśli ma to podłoże związane z działalnością publiczną (pokrzywdzonego – przyp.) jako samorządowca” – powiedział. Mówił, że „nie można mieszać do tego żony ani rodziny” oraz „by nie doszukiwać się politycznych powiązań” – wskazał poseł Protas. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Tortury w więzieniu w Barczewie