12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński Budżet Obywatelski: mieszkańcy zdecydują o przyszłości miasta

OlsztynOlsztyński Budżet Obywatelski: mieszkańcy zdecydują o przyszłości miasta

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, urzędnicy miasta Olsztyna zaprezentowali zestaw zadań, na które mieszkańcy będą mogli głosować w ramach jubileuszowej X edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO). W czerwcu odbędzie się głosowanie, które zadecyduje, które projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

reklama

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, wyraził satysfakcję z zaangażowania mieszkańców, twierdząc, że „Budżet obywatelski to doskonały przykład współrządzenia miastem. Każdego roku mieszkańcy zgłaszają doskonałe, często zaskakujące pomysły. Przekazują nam w ten sposób oczekiwania społeczności.”

Nowe parki, inwestycje w infrastrukturę sportową, wydarzenia kulturalne – to tylko niektóre z pomysłów, które w tym roku będą poddane pod głosowanie. Każdy z wniosków został oceniony przez specjalistyczne zespoły, które zatwierdziły propozycje do głosowania.

reklama

„Była to wymagająca praca, ale dzięki temu wiemy, że propozycje zakwalifikowane do głosowania są bardzo dobrze dopracowane” – powiedziała przewodnicząca Zespołu Opiniującego, Ewa Szóstak.

Nagrody dla przyjaznych przedsiębiorcom urzędów skarbowych

Podczas trwającej edycji OBO złożono 172 wnioski – 131 osiedlowych oraz 42 miejskie. Po ocenie formalnej i merytorycznej, 120 projektów, w tym 89 osiedlowych i 31 miejskich, zostało skierowanych do głosowania.

reklama

„Nadszedł czas dla inicjatorów projektów, aby przez ponad dwa tygodnie promować zadania zakwalifikowane do głosowania” – poinformowała dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. Głosowanie rozpocznie się 5 czerwca i potrwa do 18 czerwca, a werdykt mieszkańców zostanie ogłoszony 12 lipca.

Limit na X Olsztyński Budżet Obywatelski wynosi 7,5 mln złotych, z których 2,4 mln złotych jest zarezerwowane na projekty miejskie, a 5,1 mln na projekty osiedlowe. Bazowa kwota dla każdego osiedla wynosi 150 tys. zł, do której doliczana jest dodatkowa kwota uzależniona od liczby mieszkańców danego osiedla.

Wyjątkowa edycja programu na utworzenie miejsc opieki nad dziećmi w Warmińsko-Mazurskim

Przypomnijmy, że mieszkańcy Olsztyna niezameldowani w naszym mieście mogą dopisać się do list głosowania w OBO jeszcze tylko do piątku (19 maja).

[lista zadań zakwalifikowanych do głosowania]

źródło: UM

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
...
23 maja 2023 08:53

Ludzie, chodniki i ulice to oni mają robić bez łachy. To jest obowiązek gminy. A wy tu wyjeżdżacie z propozycją budowy chodnika. W ch..a was robią, potem będą się chwalić że drogę zrobili z budżetu obywatelskiego bo ludzie chcieli. Oni nie są wcale tacy sprytni to wy jesteście aż tak tępi.

Popularne
Ogłoszenia

Olsztyn przegrywa z sąsiadami. Które gminy są bogatsze od stolicy województwa?

Nagrody dla przyjaznych przedsiębiorcom urzędów skarbowych