3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Ostatnia szansa na zmiany: zgłaszanie projektów do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego tylko do północy

OlsztynOstatnia szansa na zmiany: zgłaszanie projektów do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego tylko do...

Już tylko do piątku 16 lutego można zgłaszać propozycje do najnowszej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO), informuje Urząd Miasta. Dotychczas w ramach OBO zrealizowano różnorodne inicjatywy, począwszy od spektakli teatralnych i koncertów, poprzez eventy sportowe, a skończywszy na inwestycjach w infrastrukturę czy odnowie terenów zielonych.

reklama

Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, zdradza, że do urzędu wpłynęło już niemal 100 projektów. „Jesteśmy przygotowani na to, że w ostatnich kilkudziesięciu godzinach nadejdą kolejne. Takie mamy doświadczenie z poprzednich edycji ”, mówi.

Mieszkańcy, którzy nadal pracują nad swoimi pomysłami, mogą wciąż liczyć na wsparcie ze strony specjalistów miejskich. Przedostatnie konsultacje odbędą się w czwartek, 15 lutego, do godziny 17:00 w pokoju 221 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II. Ostatniego dnia przyjmowania wniosków, czyli w piątek, pytania będzie można zadawać jeszcze w godzinach pracy urzędu, czyli od 7:30 do 15:30.

reklama

Pracownica Urzędu Beata Kardynał-Stawicka zauważa ogromne zaangażowanie olsztynian: „Niemal non stop odbieramy telefony, a to znaczy, że mieszkańcy do samego końca pracują nad przygotowaniem wniosków”. Spośród dotychczasowych projektów nie brakuje tych związanych z kulturą, sportem czy inwestycjami. Pojawiają się również zupełnie nowe idee.

Do tej pory najbardziej aktywni są mieszkańcy osiedla Grunwaldzkiego, którzy złożyli 6 wniosków. Natomiast z takich dzielnic jak Brzeziny, Kortowo i Śródmieście nie napłynął jeszcze ani jeden projekt.

Zgłoszenia można składać online przez platformę: www.glosujobo.olsztyn.eu. Projekty można również przesyłać do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna listownie albo poprzez e-PUAP.

reklama

Wszystkie projekty, które wpłyną, zostaną przedstawione 15 maja. Głosowanie rozpocznie się 29 maja i potrwa do 23 czerwca. Wyniki poznamy 11 lipca, a wygrane projekty będą realizowane od 2025 roku.

Na realizację zadań miejskich przewidziano budżet w wysokości 2,2 miliona złotych, natomiast na inicjatywy osiedlowe przeznaczono 5,3 milionów złotych.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia