17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Policjanci uratowali kobietę z płonącego mieszkania

EłkPolicjanci uratowali kobietę z płonącego mieszkania

Na zgłoszenie o pożarze w Ełku, jako pierwsi odpowiedzieli funkcjonariusze patrolowi. Dotarli do palącego się mieszkania i odkryli, że wewnątrz może być kobieta potrzebująca pomocy.

reklama

Sierżant Bartosz Karpienko i posterunkowa Weronika Demczuk, podjęli natychmiastową akcję ratunkową. Wyważyli drzwi balkonowe, aby dostać się do wnętrza. Pomieszczenie było intensywnie zadymione. Wewnątrz mieszkania, mimo ograniczonej widoczności, udało im się zlokalizować niepełnosprawną kobietę, która była przykryta palącą się elektryczną kołdrą. Funkcjonariusze szybko usunęli płonący materiał i ewakuowali poszkodowaną na zewnątrz, wynosząc ją na rękach przez balkon. Kobieta była w stanie szoku, co utrudniało komunikację.

Po przekazaniu poszkodowanej pod opiekę ratowników medycznych straż pożarna zakończyła akcję gaszenia pożaru. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policji kobieta uniknęła poważniejszych obrażeń lub nawet śmierci. Zdarzenie miało miejsce 10 kwietnia.

reklama

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
16 maja 2024 00:09

Brawo policjanci. Nie każdy by się odważył. Być policjantem to jedno, a działać w ten sposób to zupełnie co innego. W takich sytuacjach okazuje się kim naprawdę jesteśmy. Szacunek!

Imię
15 maja 2024 14:08

ojejku normalnie cud miód malina, że wykonali swoje obowiązki za które im płacą podatnicy….. to teraz jak fryzjer wykona wzorowo swoją pracę to też to opiszecie ku poklaskowi?

Polecane
Ogłoszenia