17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Dziadkowie powiedzieli dość znęcaniu się nad nimi przez wnuka

IławaDziadkowie powiedzieli dość znęcaniu się nad nimi przez wnuka

Sąd Rejonowy w Iławie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 36-letniego mężczyzny, oskarżonego o znęcanie się nad swoimi dziadkami. Wnuk, który od dłuższego czasu stosował przemoc wobec starszych osób, spędzi teraz najbliższe dwa miesiące w areszcie.

reklama

Do zatrzymania doszło w środę (08.05.2024 r.), kilka minut przed godziną 13:00, kiedy to policjanci z Komisariatu Policji w Suszu interweniowali w rodzinie, w której dochodziło do przemocy. Funkcjonariusze po rozpoznaniu sytuacji i potwierdzeniu zdarzeń zdecydowali o natychmiastowym usunięciu mężczyzny z domu oraz zakazie zbliżania się do niego na najbliższe 14 dni.

Z ustaleń policji wynika, że mieszkaniec gminy Susz, będąc pod wpływem alkoholu, regularnie wszczynał awantury, wyzywał, poniżał, groził fizycznym uszczerbkiem oraz nawet podpaleniem domu. Ostatecznie zdecydowano o zastosowaniu bardziej dotkliwego środka zapobiegawczego – zatrzymaniu mężczyzny i umieszczeniu go w policyjnej celi.

reklama

Na podstawie zgromadzonych dowodów postawiono mu zarzut znęcania się nad dziadkami. Sąd, po rozpatrzeniu sprawy, postanowił o tymczasowym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym, za znęcanie się nad osobami najbliższymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia