24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik walczy o życie

OleckoMężczyzna przygnieciony przez ciągnik walczy o życie

W Gizach, w powiecie oleckim, doszło do groźnego wypadku podczas prac polowych. Mężczyzna w wieku około 60 lat został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

reklama

Poszkodowanego spod maszyny wyciągnęli przypadkowi świadkowie zdarzenia, co umożliwiło szybką interwencję ratowniczą. Na miejsce przybyli strażacy, którzy natychmiast przystąpili do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki ich determinacji i profesjonalizmowi udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny po kilkunastu minutach intensywnych działań.

Akcja ratownicza trwała, gdy na miejsce dotarło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przejęło opiekę nad ciężko rannym mężczyzną. Został on ustabilizowany w celu przetransportowania do szpitala, co było kluczowe ze względu na jego niestabilny stan zdrowia.

reklama

Okoliczności tego zdarzenia będą teraz szczegółowo badane przez policję. To już kolejny nieszczęśliwy wypadek w tym roku z przewróceniem się ciągnika rolniczego na pracownika. Częste przypadki tego typu zdarzeń wskazują na potrzebę zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa przy użytkowaniu maszyn rolniczych.

źródło: Radio Olsztyn, fot. PSP Olecko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia