24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Targi Pracy na UWM. Ponad 50 wystawców spotka się z przyszłymi pracownikami

OlsztynTargi Pracy na UWM. Ponad 50 wystawców spotka się z przyszłymi pracownikami

14 maja 2024, Olsztyn – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie już po raz kolejny otworzy swoje drzwi dla studentów, absolwentów i wszystkich zainteresowanych rynkiem pracy w regionie w trakcie Targów Pracy, które odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej 15 maja (środa) w godzinach od 10:00 do 14:00.

reklama

Kortowskie Targi Pracy, Staży, Praktyk i Wolontariatu

Wydarzenie, zainicjowane przez Biuro Karier UWM działające pod egidą Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Po ubiegłorocznym sukcesie Kortowskich Targów Pracy, Staży, Praktyk i Wolontariatu, w którym uczestniczyło ponad 40 wystawców, w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby reprezentantów różnych branż – liczba ta może przekroczyć 50.

Targi są okazją do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami, a także do zdobycia informacji o aktualnych ofertach pracy, praktyk, staży czy możliwościach wolontariatu. Wśród wystawców znajdą się zarówno firmy prywatne, jak i instytucje państwowe, w tym Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Wojewódzki Urząd Pracy oraz OHP w Olsztynie.

reklama

Interaktywne atrakcje i prelekcje

Iwona Olechnowicz, doradczyni zawodowa z Biura Karier UWM podkreśla: „Oferta wystawców będzie różnorodna, dlatego zapraszamy studentów wszystkich wydziałów. Najcenniejsze w czasie takich spotkań jest to, że można porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami pracodawców, zadać pytania, na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji, a także dowiedzieć się, jaka jest specyfika pracy na danym stanowisku.”

W ramach targów nie zabraknie pokazów i prelekcji. Zainteresowani będą mogli skorzystać z gogli VR, obejrzeć pojazd Służby Więziennej, a o 11:00 i 12:00 zaplanowano pokazy samoobrony oraz tańca. Co więcej, planowane są prelekcje na temat przyszłości zawodów w przemyśle, przygotowania CV i przebiegu rozmów kwalifikacyjnych. Gościem specjalnym będą także przedstawiciele sektorów bezpieczeństwa państwa, którzy przybliżą uczestnikom swoje instytucje.

„Mamy na UWM kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, więc myślę, że spotkanie z przedstawicielami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu może być dla studentów interesujące. Warto też dowiedzieć się, jak przygotować dobre CV i jakich błędów nie popełniać,” dodaje Olechnowicz. Z myślą o absolwentach Centrum Współpracy przygotowuje dodatkowe atrakcje, oferując możliwość rozmów z przedstawicielami Sekcji Współpracy z Absolwentami i promując projekt mentoringowy.

reklama
Targi Pracy na UWM. Ponad 50 wystawców spotka się z przyszłymi pracownikami uwm Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hans Klos
14 maja 2024 14:54

Roboty za najniższa kasę dający się okraść. Tzw korposzczury i roboty pracujący na czyjeś marzenia! Zwykli niewolnicy bez jaj, godności, honoru. Mała kasa za to człowiek bez życia. Ciekawe ile osób po Uwm otworzyło własną dzielność która trwa….

Polecane
Ogłoszenia