17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Otwarcie pierwszego bezkolizyjnego skrzyżowania na Mazurach

EłkOtwarcie pierwszego bezkolizyjnego skrzyżowania na Mazurach


Mieszkańcy Ełku cieszą się nowo otwartym bezkolizyjnym skrzyżowaniem, które jest integralną częścią projektu Rail Baltica. Dzięki nowemu wiaduktowi kolejowemu nad ulicą Kolejową przejazd pociągów został usprawniony, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg.

reklama

Bezkolizyjne skrzyżowanie ulicy Kolejowej z torami na linii Białystok – Ełk znajduje się blisko przystanku Ełk Szyba Wschód. Nowy wiadukt kolejowy o długości 21 metrów zastąpił stary przejazd kolejowy, eliminując konieczność zatrzymywania się przed rogatkami. Ulica Kolejowa została również przebudowana na odcinku 360 metrów, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo ruchu. Magdalena Janus z PKP PLK w Radiu Olsztyn podkreśliła, że to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w Ełku, które znacznie poprawi infrastrukturę miejską.

Projekt Rail Baltica przyniesie znaczące zmiany dla lokalnej infrastruktury kolejowej w Ełku. W maju planowane jest otwarcie zmodernizowanego odcinka ulicy Suwalskiej pod kolejowym wiaduktem, gdzie obecnie trwają prace wykończeniowe. Budowa kolejnych wiaduktów nad ulicą Towarową także nabiera tempa z planami na nowe rondo oraz układ drogowy.

reklama

Dodatkowo, nad rzeką Ełk powstaje nowa konstrukcja mostu kolejowego, gdzie już rozpoczęto prace przy układaniu nawierzchni torowej. Stacja Ełk również przeszła modernizację z nowymi peronami i tunelem pod torami, co jest częścią szerszych prac wykończeniowych.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
14 maja 2024 08:26

Bezkolizyjne skrzyżowanie ulicy i torowiska, czyli wiadukt. Rzeczywiście nowość.

Polecane
Ogłoszenia