11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

200 mln zł z UE na metamorfozę subregionu ełckiego. Nie tylko drogi i szlak

Ełk200 mln zł z UE na metamorfozę subregionu ełckiego. Nie tylko drogi...

W Ełku zostało zawarte istotne porozumienie dotyczące realizacji kluczowych projektów strategicznych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Ełku (MOF Ełk), do którego należą miasto oraz gmina Ełk. Zgodnie z umową niemal 200 milionów złotych z unijnych funduszy zostanie przeznaczone na rozwój subregionu ełckiego.

reklama

Podczas spotkania, które odbyło się 17 stycznia 2024 roku, reprezentanci lokalnych władz podpisali porozumienie z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Marcinem Kuchcińskim. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który pełni również rolę przewodniczącego zarządu Stowarzyszenia Powiatów Miast i Gmin „Stowarzyszenia EGO Kraina Bociana” i lidera porozumienia międzygminnego dotyczącego MOF Ełku, wraz ze starostą ełckim Markiem Chojnowskim, który pełni funkcję skarbnika w Stowarzyszeniu, oraz wójtem gminy Ełk Tomaszem Osewskim zatwierdzili inicjatywy, które mają stać się motorem napędzającym lokalną gospodarkę.

Przedmiotem porozumienia są projekty dotyczące utworzenia szlaku rowerowego przebiegającego przez 10 gmin z powiatów ełckiego, oleckiego i gołdapskiego oraz modernizacji dróg powiatowych i gminnych w ramach „Stowarzyszenia EGO Kraina Bociana”. Ponadto planowana jest realizacja pięciu projektów prowadzonych przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku skierowanych na wspieranie: inkubacji start-upów, innowacyjności MŚP, rozwoju centrum projektowania gier cyfrowych, usług dla transformacji cyfrowej przedsiębiorstw oraz tworzenia przestrzeni do eksperymentów i badań technologicznych. Przewidziane są także działania związane z przygotowaniem terenów inwestycyjnych, co wpisuje się w budowę marki gospodarczej MOF Ełku.

reklama

Wszystkie te przedsięwzięcia zostaną zrealizowane dzięki środkom finansowym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego uznał te projekty za strategiczne dla rozwoju regionu. Na uroczystość podpisania umowy stawili się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kierownik Biura Regionalnego w Ełku Adam Dobkowski oraz posłanka na Sejm RP Anna Wojciechowska.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonymus 76
18 stycznia 2024 14:00

Bezzwrotne dotacje czy kredyty to wielka różnica

Paul Mark
18 stycznia 2024 22:56

Banda rudego i dotacja na pół lizaka dla regionu. Czyli porażka na całego. No i te nieszczerze uradowane gęby

Polecane
Ogłoszenia