24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Lotnicza branża żegluje po jeziorze Ukiel. Drugie Lotnicze Regaty Żeglarskie już wkrótce!

OlsztynLotnicza branża żegluje po jeziorze Ukiel. Drugie Lotnicze Regaty Żeglarskie już wkrótce!


Przed nami druga edycja Lotniczych Regat Żeglarskich. Wydarzenie narodziło się z myślą o integracji osób działających w polskiej branży lotniczej poprzez sportową rywalizację. W regatach wezmą udział przedstawiciele różnych polskich portów lotniczych oraz firm i instytucji związanych z lotnictwem. Wydarzenie cieszy się oficjalnym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydenta Olsztyna.

reklama

Rywalizacja o Puchar Prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury rozegrana zostanie na jeziorze Ukiel. Oficjalne otwarcie i losowanie jachtów zaplanowano na 17 maja 2024 roku o godzinie 19:45, a same zawody rozpoczną się dzień później od godziny 10:00. Planowanych jest co najmniej pięć wyścigów w zależności od warunków atmosferycznych. Trasa wyścigów będzie miała kształt trójkąta, ze startem pod wiatr i metą z wiatrem.

Uczestnicy mogli zgłosić dowolną liczbę załóg składających się z 3 do 5 osób. Dla kibiców na miejscu przewidziano strefę wypoczynku przy przystani żeglarskiej. Wydarzenie to oferuje doskonałą okazję do spotkania, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów, wszystko to na tle malowniczych krajobrazów Warmii i Mazur. W zeszłym roku uczestnicy zgłaszali, że regaty dostarczyły im wielu emocji i wrażeń, a organizatorzy są przekonani, że tegoroczna edycja dostarczy równie ekscytujących wspomnień.

Lotnicza branża żegluje po jeziorze Ukiel. Drugie Lotnicze Regaty Żeglarskie już wkrótce! lotnisko Olsztyn, Wiadomości
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia