17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Podczas majówki szpital dziecięcy przyjął na odziały rekordową ilość pacjentów

OlsztynPodczas majówki szpital dziecięcy przyjął na odziały rekordową ilość pacjentów

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie odnotował rekordową liczbę przyjęć w trakcie długiego weekendu majowego. Przez pięć dni, od 1 do 5 maja, personel szpitala intensywnie pracował, by zapewnić opiekę zdrowotną dzieciom z różnymi urazami i dolegliwościami.

reklama

Wzrost liczby urazów

W ciągu tych dni Szpitalny Oddział Ratunkowy dla Dzieci przyjął 284 pacjentów, z czego aż 43 dzieci musiało zostać poddane operacjom w trybie nagłym z powodu różnorodnych urazów. Wśród najczęściej zgłaszanych przypadków były urazy głowy, złamania kończyn, skręcenia, naderwania stawów, a także ciała obce znajdujące się w nosie, gardle, czy oku. Dodatkowo szpital zanotował także przypadki zatruć i chorób układu oddechowego.

Apel szpitala

W odpowiedzi na wzrost liczby urazów wśród dzieci szpital wydał komunikat apelujący do rodziców o dodatkowe środki ostrożności. Zalecają oni wyposażenie dzieci w kaski ochronne podczas jazdy na rowerze, a także w ochraniacze na kolana i łokcie podczas jazdy na rolkach, wrotkach czy deskorolkach, aby minimalizować ryzyko poważnych skutków upadków.

reklama

Zaawansowana opieka w szpitalu

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, będąc największą placówką specjalistyczną w regionie północno-wschodniej Polski, każdego roku hospitalizuje ponad 40 tysięcy pacjentów, a ambulatoryjnie korzysta z usług około ćwierć miliona osób. Jako Centrum Urazowe dla Dzieci, oferuje kompleksową i interdyscyplinarną pomoc medyczną, obejmującą szeroki zakres dziedzin medycyny pediatrycznej oraz intensywną terapię i rehabilitację.

Podczas gdy personel medyczny jest przygotowany na wzmożoną liczbę przypadków w okresie letnim, nadal podkreślają oni znaczenie prewencji i odpowiedniego przygotowania do aktywności, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i unikać niepotrzebnych wizyt w szpitalu.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia