17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

W Olsztynie nowe linie, zmiany tras i autobus na plażę miejską

OlsztynW Olsztynie nowe linie, zmiany tras i autobus na plażę miejską

Olsztyn wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać od pierwszego maja. Z inicjatywy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu mieszkańcy oraz goście miasta będą mogli korzystać z nowego, ujednoliconego rozkładu jazdy oraz świeżo uruchomionych linii autobusowych, w tym jednej plażowej.

reklama

Zmiana rozkładu jazdy

W letnim okresie olsztyńscy kierowcy autobusów będą się kierować rozkładem jazdy oznaczonym jako “Niedziele i Święta”, który jest analogiczny do stosowanego w niedziele handlowe. To jednak nie koniec nowości, ponieważ wprowadzone zostaną modyfikacje w trasach istniejących już linii.

Zmiany w trasach autobusów

Zmianie ulegnie trasa autobusu linii nr 116. Teraz, przejazdy do Dworca Głównego odbywać się będą wyłącznie ulicą Partyzantów, a punktem początkowych oraz końcowych odjazdów będzie przystanek Dworzec Główny 74 (04), skąd autobusy wyruszą w stronę ulicy Partyzantów. Uwagę pasażerów powinien zwrócić fakt, iż linia nr 116 nie będzie już obsługiwać przystanku Kętrzyńskiego. Również linia nr 126 zostaje rozbudowana o dodatkowy wieczorny kurs. W dni powszednie, autobus o godzinie 20:10 wyruszy z osiedla Generałów i dotrze do krańca Jagiellońska – Ogrody. Istotne jest, iż dodano także kurs powrotny o godzinie 20:56 z tego samego krańca.

reklama

Nowa linia na plażę miejską

Natomiast dla miłośników wypoczynku nad wodą, władze miasta przewidziały inaugurację linii plażowej nr 307. Autobus wyruszy z osiedla Pieczewo do Zatoki Miłej w dni robocze, soboty, niedziele oraz święta – wtedy, kiedy nie odbywa się nauka w szkołach.

Dwie nowe linie do Barczewa

Nie możemy również pominąć, że od 6 maja 2024 zaczną funkcjonować dwie nowe linie autobusowe, o numerach 115 i 125. Zostaną one sfinansowane przez gminę Barczewo i połączą Wójtowo oraz Nikielkowo z Dworcem Głównym w Olsztynie. Linia nr 115 zabierze pasażerów na trasie obejmującej m.in. ulice: Dworcowa, pl. Konstytucji 3 Maja, Towarowa, Bublewicza, Zientary-Malewskiej oraz Jagiellońska. Z kolei linia nr 125 przewozić będzie mieszkańców na trasie z Dworca Głównego przez pl. Konstytucji 3 Maja, ulice Partyzantów, Limanowskiego, Jagiellońska, powracając w końcu na Dworzec Główny.

Te modyfikacje w miejskim rozkładzie jazdy oraz wprowadzenie nowych linii wynikają z dążenia do usprawnienia komunikacji w mieście i lepszego dostosowania do potrzeb mieszkańców, oraz turystów odwiedzających Olsztyn w czasie letnich miesięcy.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Za daleko
2 maja 2024 10:58

Czyli że co …czyli na okres letni tylko będzie ten rozkład i te linie będą obsługiwane a po wakacjach już nie a ci którzy mieszkają na Witosa to ja mają teraz dostać jak na plażę został zabrany autobus bo komuś się zawidzalo żeby puścić linie z pieczewa bo nowe tramwaje pomyslcie jak z Witosa ludzie mają się dostać na plażę miejska pozdrawiam 😉

Polecane