26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Bohaterskie działania poza służbą: policjant z Olsztyna uratował życie 39-letniego mężczyzny

OlsztynBohaterskie działania poza służbą: policjant z Olsztyna uratował życie 39-letniego mężczyzny

Policjant w czasie wolnym od pracy uratował życie innego mężczyzny. Przy jednym z budynków w rejonie Osiedla Generałów w Olsztynie funkcjonariusz dostrzegł mężczyznę, który miał się dziwnie zachowywać. Zwrócił się do towarzyszącej mu partnerki, aby nawiązała z nim rozmowę. Sam w tym czasie sam powiadomił odpowiednie służby.

reklama

Okazało się, że dostrzeżony przez policjanta 39-latek próbował odebrać sobie życie. Policjant wraz ze swoją partnerką zaopiekowali się mężczyzną do momentu, kiedy na miejsce przyjechała odpowiednia pomoc – patrol policyjny oraz zespół ratownictwa medycznego. Dzięki rozmowie i konkretnym działaniom nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

Nierzadko przechodzimy obok drugiego człowieka, nie zauważając, że może on zmagać się z pewnymi trudnościami. To właśnie w takich momentach nasza empatia oraz umiejętność zadania pytania są najbardziej potrzebne. Pamiętajmy o możliwościach wsparcia tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Wystarczy nieraz jedno spojrzenie czy pytanie lub zwykłe zainteresowanie drugim człowiekiem. Trzymajmy rękę na pulsie i bądźmy gotowi do działania, podobnie jak policjant z Olsztyna.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane