18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Bohaterska interwencja olsztyńskiego policjanta po służbie: uratował życie 39-latka

OlsztynBohaterska interwencja olsztyńskiego policjanta po służbie: uratował życie 39-latka

W poniedziałek, 25 września 2023 r., w Olsztynie policjant w czasie wolnym od służby, po zakończonym dyżurze, zauważył mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło niepokój funkcjonariusza. Bez wahania zdecydował się interweniować, podejrzewając, że 39-latek może chcieć targnąć się na swoje życie. Towarzysząca policjantowi partnerka nawiązała rozmowę z mężczyzną. Szybkie i zdecydowane działanie przyniosło efekt – udało się zapobiec tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

reklama

Co ważne, cały czas podczas interwencji policjant był w kontakcie z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po krótkim czasie na miejscu pojawił się policyjny patrol i zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mężczyźnie specjalistycznej pierwszej pomocy. Dzięki szybkim działaniom oraz profesjonalnemu zaangażowaniu policjanta i jego partnerki 39-letni mężczyzna został bezpiecznie przekazany pod opiekę specjalistów.

Zdarzenie to jest doskonałym przykładem, jak wielką rolę odgrywa czujność oraz empatia innych osób. Policjant, który nie był na służbie, nie zignorował sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie. Jego profesjonalizm i zaangażowanie pozwoliły ocalić życie innego człowieka. Policja nieustannie uczula, że warto jest zwracać uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które mogą mierzyć się z problemami psychicznymi i myślami samobójczymi.

reklama

Pomoc można uzyskać przez telefon za pośrednictwem Antydepresyjnego Telefonu Zaufania oraz bezpośrednio w ośrodkach wsparcia.

Ratowanie życia to nieodłączny element policyjnej służby. Każda udana interwencja, która kończy się ocaleniem życia, jest powodem do dumy i silną motywacją do dalszego służenia społeczeństwu.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane