24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Czy masz dość siły, by czytać przez 24 godziny? Sprawdź się w maratonie czytelniczym w Olsztynie

OlsztynCzy masz dość siły, by czytać przez 24 godziny? Sprawdź się w...

W Olsztynie miłośnicy literatury będą mieli niecodzienną okazję wykazania się swoją wytrzymałością czytelniczą. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie (MOK) oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają chętnych do udziału w wyjątkowym wydarzeniu o nazwie „Maraton czytelniczy”. Przedsięwzięcie to stworzone jest z myślą o najbardziej wytrwałych czytelnikach, którzy zdecydują się na 24-godzinne zmagania z literaturą.

reklama

“Wyjątkowy „Maraton czytelniczy”. Kto podejmie wyzwanie?”

Wydarzenie zaoferuje uczestnikom szczególny test ich możliwości. Organizatorzy z MOK oraz MBP deklarują: “Zapraszamy na całodobowy sprawdzian czytelniczych możliwości”. Porównując czytanie do sportu ekstremalnego, zalecają rozpoczęcie od lżejszego formatu – nowelki, aby później przejść do wymagających większej wytrzymałości gatunków, takich jak kryminały czy powieści.

reklama

Konkurs będzie miał dynamiczną formułę. Każdy z maksymalnie 20 uczestników otrzyma identyczny zestaw trzech książek, przygotowany przez pracowników biblioteki. Dalej, uczestnicy będą mogli dobierać lekturę z puli dziesięciu tytułów zapewnionych przez organizatorów. Stopień zrozumienia treści sprawdzany będzie za pomocą testu. Konieczne będzie uzyskanie co najmniej 70 proc. poprawnych odpowiedzi, aby uznać książkę za przeczytaną. Wyniki testów zadecydują o pozycji uczestników w rankingu.

Dodatkowo, “pomysłodawcy „Maratonu czytelniczego” gwarantują śmiałkom tego maratonu zestawy czytelniczych nowości, kanapy i fotele”. Organizatorzy dokonają także udostępnienia izotoników i regeneracyjnych przekąsek. Uczestnicy będą mieli możliwość przyniesienia wygodnej odzieży i akcesoriów, które pozwolą im na zrelaksowane spędzenie czasu – mówią: “Zachęcamy do przyniesienia wygodnego stroju, ulubionej poduszki czy kocyka”.

“Maraton czytelniczy” rozpocznie się 27 kwietnia o godzinie 12 w Zajezdni Trolejbusowej MOK (ul. Knosały) i potrwa do południa następnego dnia. Dla najbardziej zdeterminowanych lekturę z książek przewidziano nagrody w postaci voucherów na zakup nowych pozycji piśmienniczych.

reklama

Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu muszą pamiętać o jednym – liczba miejsc jest ograniczona, a udział możliwy po uprzednim zapisaniu się przez formularz dostępny pod adresem internetowym organizatorów. Przypomina się także, iż uczestnictwo jest bezpłatne, lecz zastrzeżone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Na zakończenie warto dodać, że miłośnicy książkowych wyzwań mają okazję nie tylko na sprawdzenie swoich czytelniczych umiejętności, ale i możliwość spędzenia czasu w kreatywnym i pasjonującym środowisku.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mimas
22 kwietnia 2024 00:55

Weźcie się za zwiększenie sieci czytelni prasy i książek w Olsztynie, a nie za igrzyska …

Polecane
Ogłoszenia