26 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Urania: nowa perła Olsztyna przyciąga tłumy na imprezy kulturalne i sportowe

OlsztynUrania: nowa perła Olsztyna przyciąga tłumy na imprezy kulturalne i sportowe

Imprezy w hali Urania w Olsztynie cieszą się wyjątkową popularnością zarówno na Arenie Głównej, jak i Małej Arenie. Zbigniew Trzoska, prezes spółki Hala Olsztyn, z zadowoleniem stwierdził: “Zainteresowanie halą Urania jest bardzo duże, co ciekawe, nie tylko wydarzeniami na Arenie Głównej, ale też na Małej Arenie. Frekwencja w naszym obiekcie potwierdza, że brakowało takiego miejsca w Olsztynie”.

reklama

W rozmowie ze Zbigniewem Trzoską prezes wyjaśnił, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się nowo otwarta hala. Tylko w weekend otwarcia obiektu odnotowano 10 tysięcy odwiedzających. “Praktycznie każdy mecz zawodników AZS, który odbywał się w hali, był rozgrywany przy pełnych trybunach. Średnia frekwencja kibiców siatkówki jest jedną z najlepszych w Polsce” – dodał Trzoska.

Zarówno wydarzenia kulturalne, jak i sportowe przyciągają mieszkańców Olsztyna oraz gości. Głośnym echem odbił się koncert Piotra Rubika. “Występ Piotra Rubika był grany przy pełnej hali widzów, stąd też decyzja organizatora o kolejnym koncercie w przyszłym roku” – wyjaśnił prezes Hala Olsztyn. Takie zainteresowanie i pozytywne opinie sprawiają, że Olsztyn staje się gospodarzem wydarzeń na najwyższym poziomie, eliminując konieczność wyjazdów do większych miast.

reklama

Najbliższe miesiące przyniosą mieszkańcom więcej atrakcji. W kalendarzu Uranii znalazły się wydarzenia takie jak Beksiński Live, koncert Tribute to Hans Zimmer, musical Metro i wiele innych, w tym imprezy targowe i turnieje tańca. “Jesteśmy już na etapie planowania eventów na 2025 rok” – zdradził Trzoska, zapowiadając kolejne znakomite wydarzenia, które mają przyciągnąć szeroką publiczność.

Artystom podoba się akustyka w Uranii. “Obiekt jest świetnie przygotowany do koncertów. Wygłuszone kopuły pozwalają na dobry, selektywny dźwięk. Nie wspominając o nowoczesnym wyposażeniu Uranii, którym może pochwalić się niewiele hal w Polsce” – podkreślił Zbigniew Trzoska. Dodał także, że dobrze rozwinięta baza noclegowa Olsztyna oraz malownicza okolica jezior i lasów sprzyjają połączeniu wypoczynku z uczestnictwem w wydarzeniach.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

Urania: nowa perła Olsztyna przyciąga tłumy na imprezy kulturalne i sportowe hala Urania Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
19 kwietnia 2024 10:35

Perła Olsztyna bez wystarczającego parkingu i z niewymiarowym lodowiskiem.

Polecane