22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Otrzymano 2,3 mln zł na odnowienie ulicy Krasickiego w Olsztynie

OlsztynOtrzymano 2,3 mln zł na odnowienie ulicy Krasickiego w Olsztynie

Miasto Olsztyn otrzyma dofinansowanie w kwocie 2,3 mln zł na remont i przebudowę ulicy Krasickiego – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Ta inwestycja, ciesząca z pewnością mieszkańców Olsztyna, szczególnie tych z osiedli Jaroty i Pieczewo, została zaaprobowana przez Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu działający przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w ramach podziału środków rezerwy subwencji ogólnej na rok 2024.

reklama

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, komentując otrzymaną dotację, podkreślił jej znaczenie: “To ważna inwestycja i równie ważne pieniądze na jej przeprowadzenie, bo praktycznie pozwolą na remont zniszczonej nawierzchni jezdni, finalizując tym samym realizację II etapu budowy trakcji tramwajowej”.

To nie pierwsza tego typu udana inicjatywa w Olsztynie. W przeszłości urzędnikom miasta udało się uzyskać dodatkowe środki z funduszy unijnych na modernizację ulicy Sikorskiego, które nie zostały pokryte w ramach tzw. projektu tramwajowego. W rezultacie, w 2015 roku udało się wyremontować trzy kluczowe fragmenty arterii: od skrzyżowania z ulicą Wilczyńskiego do Jarockiej, odcinek 80 metrowy za skrzyżowaniem z Jarocką oraz obszar od Tuwima do Dywizjonu 303.

reklama

Realizacja aktualnego projektu przebudowy ulicy Krasickiego jest rozszerzeniem projektu “Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie – trakcja szynowa” i stanowi kolejny krok w modernizacji infrastruktury komunikacyjnej stolicy regionu.

Zainteresowani mogą wrócić do archiwum informacji na oficjalnej stronie miasta, by śledzić rozwój sytuacji oraz uzyskać dodatkowe informacje o trwających i planowanych projektach.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruchacze.pl
18 kwietnia 2024 11:33

Jak można chwalić się wykonana praca? Przecież od tego jest i za to ma płacone… nie wspominając o 10%…. Obleśny typ przepity

⛔️⛔️⛔️NIE DLA PO⛔️⛔️⛔️
18 kwietnia 2024 11:04

Ile promili miał syn pana Grzymowicza gdy jechał pod prąd autem i uderzył w drzewo? A 2, B 1.3, C 1.7, D 1.5 ? Dlatego chce rządzić z tylnego fotela??

Polecane
Ogłoszenia